آمادگی بنیاد مسکن برای تامین مصالح ساختمانی نهضت ملی مسکن

رئیس بنیاد مسکن انقلاب از اعلام آمادگی برای تامین مصالح ساختمانی پروژه‌های نهضت ملی مسکن خبر داد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، اکبر نیکزاد در نشست بررسی روند پیشرفت طرح نهضت ملی مسکن با حضور رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی، اظهار کرد: مقرر است تا بنیاد مسکن سالانه 200 هزار واحد مسکونی را در روستاها و شهرهای کوچک نوسازی و مقاوم‌سازی کند که در برنامه امسال حدود 50 درصد معادل 96 هزار واحد در مراحل اجرا قرار دارند.

وی یادآور شد: سال 84 تنها 7 درصد واحدهای مسکونی روستایی و شهری در شهرهای زیر 100 هزارنفر مقاوم بودند که هم اکنون این رقم به 50 درصد رسیده است.

وی افزود: با اجرای طرح بهسازی و نوسازی سالانه 200 هزارواحد مسکونی تا 1410 تمامی واحدهای مسکونی در روستاها و شهرهای کوچک مقاوم‌سازی می‌شوند.

رئیس بنیاد مسکن با بیان این‌که افزایش تسهیلات مسکن روستایی به 200 میلیون تومان امکانی مناسب برای مشارکت بیشتر مردم در اجرای طرح های مسکنی است، گفت: بر اساس برنامه 17500 واحد در خوزستان، بندر امام(ره)، سی‌سخت، کوهرنگ، خراسان‌شمالی و هرمزگان بازسازی می‌شود که تاکنون بازسازی 8000 واحد به انجام رسیده است.

نیکزاد با اعلام این‌که بنیاد مسکن در اجرای نهضت ملی مسکن همکاری تنگاتنگی با وزارت راه و شهرسازی دارد و نماینده وزیر راه و شهرسازی در روستاها و شهرهای کوچک است، اضافه کرد:‌ بنیاد مسکن 28 هزار واحد طرح نهضت ملی مسکن را در شهرهای کوچک در دست اجرا دارد. همچنین 17 هزار مسکن شهری از برنامه‌های بنیاد مسکن در شهرها در حال احداث است که در مجموع 49 هزار واحد مسکونی توسط بنیاد در شهرهای زیر 100 هزارنفر جمعیت در دست ساخت است.

وی با اشاره این‌که در صورت ارائه اسامی متقاضیان نهضت ملی مسکن، بلافاصله کار آماده‌سازی و ساخت را آغاز می‌کنیم،‌ تصریح کرد:‌ همکاری مناسبی بین بنیاد و سازمان ملی در خصوص اراضی وجود دارد و برای تامین مصالح اجرای طرح نهضت ملی مسکن، بنیاد مسکن آمادگی کامل دارد.