افتتاح ۶۶۰۰ واحد مسکن در اردبیل

مدیرکل راه و شهرسازی اردبیل در آیین افتتاح و بهره برداری از واحدهای مسکونی اردبیل گفت: برای ساخت این واحدهای مسکونی با زیربنای ۵۹۰ هزار و ۸۶۰ متر مربع بالغ بر ۵۲ هزار و ۷۱۱ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

محبوب حیدری تصریح کرد: این واحدهای آماده افتتاح شامل ۲۱۰ واحد اندیشه ۲ اردبیل و ۱۵۰ واحدی خیابان داروپخش اردبیل است که با کیفیت مناسب و در قالب نهضت ملی مسکن ساخته و آماده افتتاح شده است.

وی گفت: پروژه ۲۱۰ واحدی شهید پیران اندیشه ۲ اردبیل در زمینی به مساحت ۱۲ هزار و ۲۳۷ متر مربع و زیربنای ۲۵ هزار و ۳۸۴ متر مربع با سازه اسکلت بتنی در پنج طبقه احداث و با تجهیزات مناسب آماده افتتاح شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی اردبیل افزود: این واحدها در ۲۱ بلوک و در زیربنای مفید ۹۰ متر مربع احداث شده که برای هر واحد سه هزار و ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات پرداخت شده و چهار هزار و ۵۰۰ میلیون ریال نیز به عنوان آورده متقاضیان در نظر گرفته شده است.

حیدری در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: پروژه ۱۵۰ واحدی شهید پاریاب خیابان داروپخش اردبیل نیز در زمینی به مساحت ۶ هزار و ۹۵ متر مربع و زیربنای ۱۸ هزار و ۱۶۲ متر مربع احداث شده تا در پنج طبقه و با تجهیزات مناسب به ثبت نام کنندگان تحویل داده شود.

وی اضافه کرد: در کنار افتتاح این پروژه‌ها، با حضور وزیر راه و شهرسازی ۱۳۰ واحد مسکن خودمالکی در قالب نهضت ملی مسکن و ۲۶۲ واحدی در قالب خودمالکی مناطق بافت فرسوده استان اردبیل آماده بهره برداری شده است.

حیدری بیان کرد: همزمان با سفر وزیر دولت سیزدهم به استان اردبیل پنج هزار و ۸۴۸ واحد مسکن روستایی نیز افتتاح و به روستاییان تحویل داده شد.

وی در ادامه سخنان خود یادآور شد: وزیر راه و شهرسازی علاوه بر افتتاح واحدهای مسکونی، از شهرک شهید سلیمانی که احداث بیش از ۱۵ هزار واحد در این شهرک بزرگ نهضت ملی مسکن در حال اجرا است، بازدید کرد.

دبیر شورای مسکن استان اردبیل تصریح کرد: این شهرک که بزرگترین سایت نهضت ملی مسکن در کشور است در زمینی به مساحت ۶۴۵ هکتار آماده ساخت بیش از ۱۵ هزار واحد مسکن است که در قطعات مختلف و با پیشرفت فیزیکی آماده سازی ۱۸ درصد در حال احداث است.

حیدری گفت: وزیر راه و شهرسازی در سفر یک روزه خود همچنین از مسیر ایستگاه راه آهن اردبیل بازدید و در کنار دیدار با نماینده ولی فقیه، در جلسه شورای مسکن نیز حاضر شد.