افزایش سقف وام مسکن / ۱۰۰ هزار نفر متقاضی تسهیلات مسکن آماده معرفی به بانک ها

برنامه‌ های پرداخت وام روستایی می‌ تواند بر نوسازی خانه‌های روستایی تاثیر بسزایی داشته باشد. این وام‌ها می‌توانند به روستاییان در بهبود شرایط زندگی و زیبایی‌بخشی به محیط کمک کنند. با دریافت وام روستایی، روستاییان می‌ توانند ساختمان‌ های خود را بازسازی کنند. این عمل نه تنها منجر به بهبود ایمنی و بهداشت خانه‌ ها می‌شود، بلکه امکان استفاده از تجهیزات تازه و به روزرسانی شده را نیز برای ساکنان فراهم می‌ کند. در نتیجه، به طور کلی، برنامه‌ های پرداخت وام روستایی می‌ تواند به بهبود زیرساخت‌ های روستایی و رشد اقتصادی آنها کمک کنند.

مجید جودی معاون بنیاد مسکن در خصوص ابلاغ وام مسکن روستایی، گفت: بانک مرکزی پرداخت وام ساخت مسکن روستایی به مبلغ ۳۵۰ میلیون تومان را به ۹ بانک ابلاغ کرد.

وی با اشاره به اینکه بانک‌های ملی، صادرات، پست بانک، تجارت، سپه، ملت، مسکن، رفاه و کشاورزی از یکشنبه ۱۰ دی موظف به پرداخت تسهیلات به ۳۵۰ هزار متقاضی روستایی هستند گفت: ۱۲۲ همت برای پرداخت تسهیلات ساخت مسکن روستایی تخصیص یافته است.

معاون بنیاد مسکن با اشاره به اینکه امسال سقف وام ساخت مسکن روستایی از ۲۰۰ میلیون به ۳۵۰ میلیون افزایش یافت تصریح کرد: بر این اساس تعداد متقاضیانی که می‌توانند از این تسهیلات بهره‌مند شوند از ۲۰۰ هزار نفر به ۳۵۰ هزار نفر افزایش یافته است.

به گفته وی پرونده افزون بر ۱۰۰ هزار متقاضی ثبت نام شده آماده معرفی به بانک‌ها هستند.