افزایش کیفیت و کاهش قیمت تمام شده مسکن با صنعتی سازی

احسان نوش‌آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: مدیریت هزینه‌ها یکی از مسائل مهم صنعت ساخت و ساز مسکن در کشور است، چراکه استفاده از روش سنتی برای تولید مسکن نه‌تنها سبب افزایش مدت‌زمان ساخت شده، بلکه هزینه‌ها را نیز افزایش می‌دهد.

وی با بیان اینکه استفاده از فناوری‌های نوین سه اصل سرعت، افزایش کیفیت و کاهش هزینه‌ها را در پی خواهد داشت، افزود: خواب سرمایه یکی از مشکلات اصلی سرمایه‌گذاران در حوزه بخش مسکن در روش سنتی است اما در روش صنعتی سازی، ساخت مسکن در مدت‌زمان کوتاه‌تری انجام می‌شود و علاوه بر اینکه مدت‌زمان خواب سرمایه سرمایه گذار کاهش می‌یابد و دیگر نیازی به تحمیل هزینه‌های اضافی نیست، بلکه این اطمینان خاطر برای خریدار ایجاد می‌شود که در بازه زمانی کمتری صاحبخانه خواهد شد.

نوش‌آبادی با اشاره به استفاده از الگوی ایرانی- اسلامی در استفاده از فناوری‌های نوین در صنعت ساخت و ساز، گفت: با توجه به به‌کارگیری استانداردهای لازم در این بخش، شاهد افزایش کیفیت در تولید مسکن هستیم.

وی با بیان اینکه سالانه معادن زیادی در کشور برای ساخت مسکن مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرند، اظهار کرد: عدم برداشت بی‌رویه از معادن و نبود پرتی مصالح که در روش سنتی با رهاسازی سبب آلودگی محیط زیست می‌شوند، از دیگر مزایای استفاده از فناوری‌های نوین در صنعت ساخت و ساز است.