بعدازظهر امروز قرارداد 50 هزار میلیارد ریالی احداث وسیع‌ترین ترمینال مکانیزه مواد معدنی در بندر شهید رجایی با حضور مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در سازمان بنادر به امضا رسید.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، وضعیت نهایی ترمینال مکانیزه مواد معدنی در بندر شهید رجایی 50 میلیون تن است و در سه سال اجرا می‌شود.

اجرای این ترمینال در سه فاز خواهد بود و مجموع این سه فاز 180 هکتار است.

این ترمینال بزرگترین ترمینال مواد معدنی در خلیج فارس و دریای عمان خواهد بود.

در این مراسم، مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان اظهار داشت: بندر شهید رجایی در کنار آن که بندر هاب کانتینری کشور است، به دلیل موقعیت استراتژیک و دسترسی به همه نقاط کشور از طریق ریل و جاده، ظرفیت‌های مهمی برای سرمایه‌گذاری دارد.

الله‌مراد عفیفی‌پور افزود: ترمینال مواد معدنی پیش از این در بندر شهید رجایی فعال بود و حتی به ظرفیت 14 میلیون تن در سال هم رسید، اما اینکه یک ترمینال کاملاً مکانیزه داشته باشیم نگاهی بود که دنبال شد و پس از مذاکره با بخش خصوصی، امروز این مهم به نتیجه رسیده است.

وی افزود: ایجاد چنین ترمینالی که رعایت الزامات محیط زیست داشته باشد، بهره‌وری را ارتقا دهد، امری ضروری است.

بنا بر این گزارش، معادن کشور به صورت مستقیم و از طریق ریل به این ترمینال متصل می‌شوند و امکان استفاده از ظرفیت ترمینال در بخش صادرات و واردات وجود دارد.

صادرات مواد معدنی با استاندارد بالا، ایجاد شهر لجستیک، واردات موارد با ارزش افزوده بالاتر از دیگر کشورها و سپس تولید محصول نهایی و صادرات آن از مزایای این ترمینال مکانیزه مواد معدنی است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *