بانک مسکن به دنبال اجرای سریع مصوبه شورای پول و اعتبار درباره مسکن مهر است

بانک مسکن اعلام کرد: با توجه به اینکه تزریق وجوه به پروژه های مسکن مهر باعث تکمیل واحدها و فروش اقساطی آن می شود و از محل وصولی‌های مسکن مهر تکالیف جدیدی تعیین شده است، لذا این بانک راغب به اجرای صحیح و سریع مصوبه شورای پول و اعتبار می باشد.
بانک مسکن به دنبال اجرای سریع مصوبه شورای پول و اعتبار درباره مسکن مهر است

به گزارش خبرگزاری فارس، مدیریت امور ارتباطات و حوزه مدیریت بانک مسکن در واکنش به انتشار گزارش “مانع تراشی بانک مسکن برای افزایش وام واحدهای باقی مانده مسکن مهر+سند” در تاریخ 13 شهریورماه در این خبرگزاری، توضیحاتی ارسال کرده است که متن کامل آن در ادامه آمده است:

وفق ابلاغیه بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران موضوع نامه شماره 98/142391 مورخ 1398/04/30 موضوع افزایش سقف فردی تسهیلات مسکن جمعا به تعداد 202766 واحد به منظور تکمیل پروژه های نیمه تمام، مقرر شد براساس سیاست های وزیر محترم راه و شهرسازی مبنی بر اتمام کار ساختمانی، فروش اقساطی و تحویل واحدهای مسکن مهر با هماهنگی متولی مسکن مهر در وزارت راه و شهرسازی، این افزایش مبلغ صرفا به کار باقیمانده جهت تکمیل واحدها اختصاص یابد و طلب پیمانکاران بابت کارهای قبلی از محل آورده متقاضیان و سایر منابع تامین شود.

لذا مفاد نامه بانک مسکن طبق هماهنگی با وزارت راه و شهرسازی و همسو با اهداف وزارت در سال جاری ابلاغ شده است و بانک مسکن به عنوان اصلی ترین بانک عامل مسکن مهر کماکان تمام همت و توان خود را جهت اتمام و تحویل واحدهای مسکن مهر باقیمانده به کار خواهد بست. مع الوصف با توجه به مراتب مطروحه، اشعار می دارد:

1- ایجاد سرفصل جدید صرفا جهت ثبت آماری تعداد واحدهای مشمول می باشد که سرفصل مربوطه تعیین و ابلاغ شده است.

2- وجود هزینه باقیمانده جهت اعطای تسهیلات از اصول اصلی قانون مشارکت مدنی در بانکداری بدون ربا بوده و هدف آن تکمیل باقیمانده واحدهای مسکن مهر می باشد.

3- لیست ارائه شده توسط بانک مسکن جهت تسریع در تصمیم گیری استان ها بوده و اعلام پروژه های 70 درصد به بالا به جهت اتمام پروژه ها در سال جاری می باشد و چنانچه پروژه ای طی دوره به پیشرفت فیزیکی 70 درصد برسد هیچ مانعی برای پرداخت افزایش تسهیلات وجود نخواهد داشت.

با توجه به اینکه تزریق وجوه به پروژه های مسکن مهر باعث تکمیل واحدها و فروش اقساطی آن می شود و از محل وصولی‌های مسکن مهر تکالیف جدیدی تعیین شده است، لذا این بانک راغب به اجرای صحیح و سریع مصوبه شورای پول و اعتبار می باشد و در این خصوص با تمام توان، آمادگی پرداخت افزایش تسهیلات مسکن مهر را دارد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *