برف و باران در جاده‌های 8 استان/کاهش 23 درصدی تردد در راه‌ها

مقام مسؤول مرکز مدیریت راه‌ها از بارش برف و باران در برخی از محورهای استان‌های اردبیل، گلستان، مازندران‌، یزد، خراسان شمالی‌ و خراسان رضوی و ‌‌بارش باران در برخی از محورهای استان‌های خراسان جنوبی و گیلان خبر داد.
برف و باران در جاده‌های 8 استان/کاهش 23 درصدی تردد در راه‌ها

ایمان محرابی‌نیا در گفت‌‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در تشریح آخرین وضعیت ترافیکی جاده‌های کشور‌، اظهار داشت: در حال حاضر رصد تردد در جاده‌ها از طریق 794 دستگاه دوربین نظارت تصویری و 2252 دستگاه ترددشمار انجام می‌شود.

مسؤول سالن عملیات مرکز مدیریت راه‌ها‌ گفت: طبق‌ آخرین اطلاعات حاصل از رصد 2252 دستگاه ترددشمار جاده‌ای، در شبانه‌ روز گذشته کل تردد ثبت شده در جاده‌ها نسبت ‌به روز‌ قبل 23.3 درصد کاهش دارد، در همین مدت سهم وسایل نقلیه سنگین در ترافیک راه‌ها 15.7 درصد، بیشترین تردد بین ساعات 17 تا 18 و کمترین تردد بین ساعات 3 تا 4 صبح ثبت شد.‌‌

* آزادراه ‌‌کرج‌-تهران‌ پرترددترین جاده‌‌ کشور‌

محرابی‌نیا اظهار کرد: در ‌24 ساعت گذشته بیشترین تردد ‌در‌ آزادراه کرج-تهران، آزادراه‌‌ قزوین-کرج‌ ‌و آزادراه ‌‌‌‌تهران-کرج ثبت شد.

* ‌‌‌تر‌افیک سنگین در آزادراه قزوین-کرج و محور شهریار-تهران

وی اضافه کرد: ‌طبق‌ اطلاعات دوربین‌های نظارت تصویری،‌‌ در حال حاضر‌ در مسیر رفت و برگشت جاده‌‌های ‌کندوان، هراز و ‌فیروزکوه و آزادراه قزوین-رشت تردد روان است.

محرابی‌نیا افزود: ‌دوربین‌‌های نظارت تصویری هم‌اکنون ترافیک سنگین در آزادراه قزوین – کرج بین پایانه شهید کلانتری تا پل فردیس و ترافیک سنگین در محور شهریار – تهران مقطع شهر قدس نشان می‌دهد.

* برف و باران در جاده‌های 8 استان

مسؤول سالن عملیات مرکز مدیریت راه‌ها‌ بیان کرد: در حال حاضر‌ بارش برف و باران در محور فیروزکوه گزارش شده است، اما در جاده هراز، محور کندوان و آزادراه قزوین – رشت، بارش خاصی نداریم.

وی همچنین از بارش برف و باران در برخی از محورهای استان‌های اردبیل، گلستان، مازندران‌، یزد، خراسان شمالی‌ و خراسان رضوی و ‌‌بارش باران در برخی از محورهای استان‌های خراسان جنوبی و گیلان خبر داد.

مسؤول سالن عملیات مرکز مدیریت راه‌ها‌ با تأکید بر اینکه راننده‌ها به احتمال ریزش بهمن در محورهای کوهستانی توجه کنند، گفت: راننده‌ها جهت تردد در محورهای کوهستانی و برفگیر کشور ‌زنجیر چرخ و تجهیزات زمستانی داشته باشند.

‌*‌‌‌ انسداد 12 جاده به دلیل نبود ایمنی‌

وی گفت:‌ در حال حاضر جاده فرعی شمشک – دیزین‌،‌ جاده شهداد-نهبندان‌‌ و محور سی‌سخت-پادنا در استان کهگیلویه و بویراحمد‌ و جاده وازک-بلده در استان مازندران، به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است.

مسؤول سالن عملیات مرکز مدیریت راه‌ها‌ اضافه کرد: همچنین در حال حاضر ‌محور گنجنامه – توسرکان در استان همدان، محور پونل -خلخال در استان‌های گیلان و اردبیل و محور سروآباد -پاوه‌ واقع در استان کردستان‌‌ و محور بندرلنگه- بندرخمیر‌ در استان هرمزگان به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود ‌است.

محرابی‌نیا تصریح کرد: همچنین محور ‌‌فنوج-کتیج-رمشک‌، واقع در جنوب استان سیستان و بلوچستان‌‌ و محور خرم آباد -پلدختر‌ واقع در استان لرستان و جاده تکاب-تخت سلیمان، واقع در استان زنجان‌ به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود‌‌ است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *