تسهیلات نهضت ملی مسکن به همه واحدهای در حال ساخت کرمانشاه تعلق می‌گیرد

به‌ گزارش ایرنا؛ «رامین الماسی» روز شنبه در حاشیه بازدید استاندار کرمانشاه از پروژه ۲۵۰ واحدی طرح نهضت ملی مسکن شهرستان جوانرود، اظهار کرد: با پیگیری استاندار کرمانشاه، وام پنج میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریالی نهضت ملی مسکن به همه واحدهای در حال ساخت در قالب این طرح در استان با هر درصد پیشرفت فیزیکی تعلق خواهد گرفت.

وی افزود: در حال حاضر این وام در کشور تنها به واحدهای در حال ساختی تعلق می گیرد که بالای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته باشند که کرمانشاه از این امر مستثنی شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی کرمانشاه اضافه کرد: تاکنون هزار و ۵۰۰ واحد در استان از این شرایط استفاده کرده‌اند.

وی در ادامه در خصوص اجرای طرح نهضت ملی مسکن در جوانرود هم گفت: در این شهرستان ۲ هزار و ۵۰۰ متقاضی ثبت نام شده مورد تایید قرار گرفته اند که برای ۲۵۰ متقاضی پروژه در حال اجرا است.

الماسی خاطرنشان کرد: همچنین حدود ۲۸ هکتار زمین دیگر هم اختصاص داده شده تا برای هزار و ۵۰۰ متقاضی واحدهای دو طبقه احداث کنیم.

به گفته وی برای مابقی متقاضیان هم زمین در نظر گرفته است و در خصوص پروژه ۲۵۰ واحدی طرح نهضت ملی مسکن جوانرود گفت: این پروژه در زمینی به مساحت یک هکتار در حال احداث است که شامل ۲۵۰ واحد خواهد بود.

وی تعداد طبقات هر بلوک را ۶ و پنج طبقه اعلام کرد و افزود: در هر طبقه چهار واحد وجود دارد و متراژ هر واحد هم ۸۶ متر با ۲ اتاق خواب خواهد بود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمانشاه پیشرفت فیزیکی این پروژه را ۹ درصد خواند و گفت: عملیات اجرایی این پروژه از حدود سه ماه پیش آغاز شده و طبق پیش بینی ها و در صورت تامین منابع ۱۸ ماه دیگر به پایان خواهد رسید.

شهرستان جوانرود با بیش از ۷۵ هزار نفر جمعیت در ۸۶ کیلومتری شمال غرب کرمانشاه واقع شده است.