جهش عجیب قیمت مسکن در جنوب تهران | کدام منطقه تهران بیشتر گران شد؟

طبق آخرین آمارهای بازار مسکن رشد قیمت مسکن در مناطق جنوبی و مرکزی شهر تهران نسبت به مناطق بالاشهر بیشتر بوده است.

میانگین ارزش خانه‌های منطقه یک از متری ۱۰۰ در دی ماه به ۱۵۰ میلیون در اسفند ارتقا پیدا کرده است. افزایش ۱۵ درصدی قیمت مسکن در گران‌ترین منطقه تهران درحالی اتفاق افتاده که این عدد کمترین میزان رشد نسبت به تمام مناطق پایتخت است و در سه منطقه ۱۶، ۱۸ و ۲۰ شاهد جهش ۴۰ تا ۴۳ درصدی ارزش خانه‌ها بودیم. بررسی‌ها نشان می‌دهد رشد قیمت مسکن در مناطق غربی تهران نسبت به شرق پایتخت بیشتر بوده است.

رشد قیمت مسکن در مناطق شمالی تهران؛ بین ۱۵ تا ۳۰ درصد

قیمت مسکن خانه‌های منطقه یک از متری ۱۰۰ در دی ماه به ۱۵۰ میلیون در اسفند ارتقا پیدا کرده است. با این اوصاف رشد قیمت مسکن در منطقه یک تهران به‌عنوان گران‌ترین نقطه بازار مسکن حدود ۱۵ درصد برآورد می‌شود.

منطقه یک
محله متراژ (قیمت‌ها به تومان می‌باشد)
الهیه ۱۱۰ الی ۲۰۰ میلیون
تجریش ۱۰۰ الی ۱۴۱ میلیون
قیطریه ۱۱۱ الی ۱۴۵ میلیون
حکمت ۱۳۶ الی ۲۰۰ میلیون

رشد قیمت مسکن در مناطق جنوبی تهران؛ بین ۲۲ تا ۴۳ درصد

قیمت مسکن در مناطق جنوبی تهران بین ۲۲ تا ۴۳ درصد رشد داشته است. در منطقه ۱۶ متوسط قیمت مسکن از متری ۲۰ میلیون به ۴۰ میلیون افزایش پیدا کرد تا جهش ۴۳ درصدی ارزش خانه‌ها در این نقطه نسبت به تمام مناطق تهران بیشتر باشد. در منطقه ۲۰ میانگین ارزش آپارتمان‌های مسکونی به متری ۵۰ میلیون رسید. میزان رشد قیمت مسکن در مناطق جنوبی ۴۳ افزایش درصد برآورد شده است.

منطقه جنوبی
محله متراژ (قیمت‌ها به تومان می‌باشد)
باغ آذری ۳۰ الی ۴۰ میلیون
نازی آباد ۳۷ الی ۵۳ میلیون
هاشم آباد ۳۲ الی ۴۳ میلیون
کوی هفدهم شهریور ۳۸ الی ۴۷ میلیون

رشد قیمت مسکن در مناطق شرقی تهران؛ بین ۲۰ تا ۲۴ درصد

قیمت مسکن در شرق تهران بین ۲۰ تا ۲۴ درصد ارتقا پیدا کرده است. در منطقه پیروزی ما شاهد رشد ۲۴ درصدی را شاهد بوده ایم. ارزش هر متر آپارتمان در منطقه شرق از ۴۰ میلیون به ۸۴ میلیون تومان رسید. به صورت میانگین در منطقه شرق قیمت مسکن بین ۲۰ تا ۲۴ درصد افزایش داشته است.

منطقه شرق
محله متراژ (قیمت‌ها به تومان می‌باشد)
نظام آباد ۵۶ الی ۶۴ میلیون
پرستار ۶۵ الی ۸۶ میلیون
تهرانپارس غربی ۶۵ الی ۹۴ میلیون
نیرو هوایی ۶۵ الی ۸۴ میلیون

رشد قیمت مسکن در مناطق غربی؛ بین ۲۸ تا ۳۷ درصد

قیمت مسکن در مناطق غربی تهران بین ۲۸ تا ۳۷ درصد رشد داشته است. خرید هر مترمربع آپارتمان مسکونی در منطقه غربی ۱۰۴ میلیون است در قیاس با مهر ماه ۳۰ درصد افزایش داشته است

منطقه غرب
محله متراژ (قیمت‌ها به تومان می‌باشد)
شاهین ۷۳ الی ۹۶ میلیون
صادقیه ۶۰ الی ۱۰۴ میلیون
اکباتان ۶۲ الی ۸۱ میلیون
شهرزیبا ۶۷ الی ۸۰ میلیون

رشد قیمتی منطقه یک به پایان رسید

بیت الله ستاری، کارشناس مسکن درخصوص قیمت گذاری در مناطق مخلتف گفت: عموماً خرید و فروش مسکن قاعده خاصی ندارد و براساس معاملاتی است که در مناطق صورت می‌گیرد و بعداز معاملات سرمایه گذاری ها صورت می‌گیرد.

وی در ادامه بیان کرد: ارزش یک منطقه و افزایش قیمت‌ها براساس تقاضا است بنابراین سرمایه گذار است که تعیین می‌کند قیمت آن منطقه چکونه باشد و هرجا که رشد و توسعه وجود داشته باشد سرمایه گذار نیز وجود خواهد داشت به طور مثال در حال حاضر برخی مناطق ماننده منطقه یک و دو رشد ۸ الی ۱۰ درصدی دارند چرا که پیشرفت داشته اند و انتظاراتی برای رشد اقتصادی وجودندارد بنابراین سرمایه گذار در ان مناطق کم شده است.

این کارشناس مسکن در ادامه از مناطق شرف و غرب گفت: در حال حاضر سرمایه گذاری در مناطق شرق، غرب و جنوب بیشتر صورت می‌گیرد چرا که این مناطق در حال رشد توسعه‌ای هستند بنابراین سرمایه گذاری و ساخت و ساز در این مناطق زیاد خواهد شد با توجه به اینکه رشد در این مناط به بالای ۳۰ درصد می‌رسد.

بیت الله ستاری گفت: در حال حاضر حتی سرمایه گذاران و شروع به ساخت وس از در حاشیه کرده اند چرا که با این افزایش‌ها حاشیه شهر نیز گران خواهند شد و با توجه به اینکه رشد منطقه یک به سختی صورت می‌گیرد اما مناطق دیگر همچنین حاشیه شهرها به راحتی افزایش خواهند داشت بنابراین قیمت مسکن در مناطق دیگر به صورت صعودی افزایش پیدا خواهد کرد.

درحال حاضر ساخت و ساز در مناطق جنوبی پایتخت آغاز شده است و این می‌تواند شروع رشد قیمتی در مناطق دیگر به جز منطقه یک باشد باید دید بازار مسکن به روند افزایش قیمتی واکنش نشان می‌دهد.