خبر مهم برای متقاضیان مسکن | امکان ثبت نام متقاضیان «فرم ج قرمز» در نهضت ملی مسکن

متقاضیانی که فرم ج آنها از قبل قرمز شده، امکان ثبت نام و استفاده از امتیازات طرح متقاضیان دارای سه فرزند را دارند.
طرح نهضت ملی مسکن برای تکمیل کردن طرح قبلی (طرح مسکن مهر) است که درطی چند مرحله اجرا شد. از زمان شروع نهضت ملی مسکن باعث نشده که قیمت مسکن و اجاره بها کاهش پیدا کند. به عقیده کارشناسان طرح نهضت ملی مسکن در تعادل قیمت مسکن تاثیر پررنگی دارد. هدف نهضت ملی مسکن کمک به تامین مسکن خانوارهای فاقد مسکن، است. در ادامه به آخرین خبر از طرح نهضت ملی مسکن می پردازیم.

​هم اکنون سامانه نهضت ملی مسکن برای متقاضیان دارای سه فرزند و یا بیشتر باز است، اما حالا در این سامانه تنها متقاضیانی که پیش از این در طرح نهضت ملی مسکن ثبت نام نکرده‌اند، امکان ثبت نام در این طرح جدید را دارند و طبق دستورالعمل اعلام شده متقاضیانی که پیش از این در سامانه ثبت نام کرده بودند، همزمان نمی‌توانند از دو طرح برخوردار شوند.
از سوی دیگر برای ثبت نام در این طرح باید نرخ باروری شهرستان محل زادگاه پدر یا فرزند بالای ۲.۵ نفر نباشد.

اما متقاضیان در قالب “قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت” طرح نهضت ملی مسکن باید به چه شیوه ای باید ثبت نام کنند؟

در ابتدا متقاضیان با ورود به سامانه جامع طرح های حمایتی مسکن به آدرس https://saman.mrud.ir/ و انتخاب گزینه ثبت نام نهضت ملی مسکن و وارد کردن کد ملی، شماره موبایل، کد امنیتی و انتخاب گزینه مرحله بعد اقدام به ثبت نام و وارد کردن اطلاعات شخصی و انتخاب گزینه متقاضیان دارای سه فرزند (قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت) می‌کنند.

خلیل محبت‌خواه در گفت‌وگویی با با تاکید بر ویرایش صحیح اطلاعات متقاضیان مسکن نهضت ملی اظهار داشت: تمام متقاضیان در پروژه نهضت ملی مسکن تا پایان اردیبهشت ماه برای ویرایش اطلاعات ثبت شده فرصت دارند و در بخش انتخاب شهر باید تنها شهرهایی که مشمول شرایط افراد است، انتخاب شود.

وی با تاکید بر اینکه شهر جدید پردیس هر چند در بین گزینه‌ها قرار دارد اما نباید انتخاب شود، گفت: متقاضیان اگر شهر پردیس را انتخاب کرده‌اند نسبت به ویرایش و تغییر آن اقدام کنند در غیر این صورت حائز شرایط نخواهند بود و حذف می‌شوند.

مدیر کل راه و شهرسازی استان تهران ادامه داد: همچنین شهرهای دماوند، بومهن، رودهن، شهریار و ملارد تنها شامل ساکنان این شهرها خواهند بود و ساکنان سایر مناطق امکان انتخاب این شهرها را ندارند.
وی درباره حق انتخاب ساکنان شهر تهران افزود: ساکنان تهران تنها می‌توانند شهرهای پرند، هشتگرد، رباط کریم، پاکدشت را انتخاب و ثبت نام کنند و اگر شهرهایی جز این شهرها را انتخاب کرده‌اند تا پایان اردیبهشت ماه باید اطلاعات ثبت شده را اصلاح کنند.

محبت خواه با تاکید بر اینکه مردان مجرد حائز شرایط ثبت نام برای نهضت ملی مسکن هم تا پایان اردیبشهت ماه برای ثبت تعهد محضری مهلت دارند، گفت: مجردان واجد شرایط باید به دفترخانه‌ها برای تعهد رسمی مراجعه کنند و به صورت رسمی تعهد دهند که در زمان تحویل واحد متاهل خواهند بود و در غیر این صورت هیچ ادعایی برای تحویل واحد ندارند و تعهد‌نامه را در سامانه بارگذاری کنند.

وی ادامه داد: مجردها اگر تعهدنامه رسمی را بارگذاری نکنند، حذف خواهند شد.

محبت‌خواه درباره میزان ثبت‌نام متقاضیان نهضت ملی مسکن در استان تهران اظهار داشت: حدود ۹۳۰ هزار نفر در سامانه نهضت ملی مسکن از استان تهران ثبت نام کرده‌اند و از این تعداد تا کنون ۶۰۰ هزار نفر پالایش شده‌اند البته با توجه به فرصت ویرایش اطلاعات متقاضیان تا اردیبهشت ماه پالایش افراد ادامه خواهد داشت.

مدیر کل راه و شهرسازی استان تهران با بیان اینکه هنوز تصمیمات دولت در رابطه با وام ودیعه مسکن به وزارت راه و شهرسازی ابلاغ نشده‌است، گفت: منتظر ابلاغ تصمیمات دولت درباره سقف وام ودیعه هستیم. همچنین پیشنهاد وزارت راه وشهرسازی به ستاد ملی مبارزه با کرونا برای تمدید قراردادهای اجاره است اما هنوز تصمیم نهایی در این باره هم ابلاغ نشده‌است.

وی با اشاره به میزان پرداخت تسهیلات ۷۰ ودیعه در استان تهران اظهار داشت: در سال گذشته در استان تهران ۴۱۴ هزار و ۲۲۵ تقاضا برای وام ودیعه ثبت شده که از این تعداد ۱۹۳ هزار و ۱۹۹ تقاضا واجد شرایط اولیه بودند. همچنین حدود ۱۰۴ هزار و ۸۰۰ تقاضا توسط بانک‌های عامل به هر دلیل از جمله انصراف خود متقاضی، عدم ارایه مدارک و تکمیل مدارک، عدم معرفی و … رد شده و در مجموعه ۵۹ هزار و ۸۰۱ فقره وام به متقاضیان استان تهران پرداخت شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *