دولت اجازه ندهد سوداگران بازار مسکن را متلاطم کنند

رئیس‌جمهور با اشاره به فرارسیدن فصل تابستان و موعد جابجایی‌ها تاکید کرد: دولت نباید اجازه دهد سوداگران بازار مسکن را متلاطم و موجبات نگرانی مردم را فراهم کنند.
سید ابراهیم رئیسی در جلسه امروز دوشنبه هیات دولت با تشکر از عنایت مقام معظم رهبری در قدردانی از اعضای دولت به دلیل توجه ویژه به آسیب‌دیدگان حادثه فروریختن ساختمان در آبادان بر ضرورت پیگیری جدی هفت توصیه رهبری معظم انقلاب در سخنرانی روز ۱۴ خرداد در حرم امام راحل تاکید کرد.

وی صیانت از هویت انقلاب را از توصیه‌های رهبر معظم انقلاب در این سخنرانی دانست و گفت: دولت خود را اولین مخاطب فرامین رهبری می‌داند و تحقق فرمایشات ایشان را نیز با جدیت پیگیری می‌کند.

رئیس‌جمهور انجام مسئولیت‌ها در زمان مناسب را از الزامات تحقق فرامین رهبری برشمرد و اظهار داشت: هر کاری که در زمان مناسب خودش انجام شود به نتیجه مطلوب خواهد رسید و تاخیر در انجام وظیفه امری ناپسند و خسارت‌بار است.

رئیسی در همین راستا به ابلاغ قانون «جهش تولید دانش‌بنیان» در روز‌های اخیر اشاره و با تاکید بر لزوم اجرای کامل این قانون تصریح کرد: قانون جهش تولید دانش‌بنیان راهکار‌های خوبی برای حل مشکلات تولید و تولیدکنندگان ارائه کرده که اجرای دقیق آن موجب رونق و جهش واقعی تولید به ویژه تولیدات دانش‌پایه در کشور می‌شود.

وی با اشاره به فرارسیدن فصل تابستان و موعد جابجایی‌ها، لزوم نظارت وزارت راه و شهرسازی بر بازار مسکن را مورد تاکید قرار داد و خاطرنشان کرد: دولت باید علاوه بر تدبیر برای سامان دادن نرخ اجاره‌بها، اجازه ندهد سوداگران بازار مسکن را متلاطم و موجبات نگرانی مردم را فراهم کنند.

رئیس‌جمهور به برخی گلایه‌ها درباره عدم اجرای کامل ضوابط تسهیل پرداخت وام بر اساس قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت از سوی بانک‌های عامل اشاره کرد و ابراز داشت: وقتی دستورالعملی ابلاغ می‌شود، باید کامل اجرا شود تا باعث گرفتاری و بدبینی مردم به بانک‌ها نشود.

رئیسی در بخش دیگری از سخنانش بر ضرورت حذف تشریفات زائد در دستگاه‌ها تاکید کرد.
منبع: آفتاب یزد