رییس بنیاد مسکن: ۳۰۰ هزار خانه طرح نهضت ملی امسال تکمیل می‌شود

به گزارش خبرنگار ایرنا، اکبر نیکزاد روز چهارشنبه در حاشیه آیین معرفی مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان سمنان در سالن همایش بانک مسکن در گفت و گو با خبرنگاران افزود: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ساخت یک میلیون مسکن را متعهد شده است که برای تحقق این تعهد ساخت سالانه دست‌کم ۴۰۰ هزار خانه شامل ۲۰۰ هزار واحد در شهرها و ۲۰۰هزار واحد در روستاها برنامه‌ریزی شده است.

وی اضافه کرد: اکنون ساخت ۴۶۰ هزار خانه در قالب نهضت ملی مسکن آغاز و ۱۴۷ هزار واحد تکمیل و تحویل شد.

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: از مجموع نزدیک به ۱۵۰ هزار خانه تحویل داده شده ۱۰۰ هزار خانه در مناطق روستایی و ۵۰ هزار خانه در شهرها بوده است.

وی بیان کرد: ۱۵۳ هزار واحد مسکونی در بخش شهری و ۱۶۲ هزار واحد در بخش روستایی در حال ساخت است.

نیکزاد تصریح کرد: با توجه به دستور رییس جمهور و مصوبه شورای پول و اعتبار ، وام مسکن شهری طرح نهضت ملی مسکن پنج میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال و مسکن روستایی ۲ میلیارد ریال افزایش یافت.

افزایش سقف تسهیلات به خانه‌های با بیش از ۶۰ درصد پیشرفت تخصیص می‌یابد

وی با بیان اینکه ۲۰ هزار واحد مسکونی شهری در حال ساخت طرح نهضت ملی مسکن بیش از ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند، افزود: با تخصیص متمم تسهیلات مسکن به این ۲۰ هزار واحد موافقت شد و تلاش می‌شود تا هرچه سریع‌ تر و تا سه ماه آینده تحویل مردم شود.

نیکزاد ابراز کرد: برای کمک به خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی، یک میلیارد ریال کمک بلاعوض مصوب شده است که با کمک خیران به جامعه هدف این ۲ نهاد حمایتی در مراحل ساخت خانه پرداخت می‌شود.

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: ساخت خانه ویلایی در شهرهای کوچک که مشکل زمین وجود ندارد، دنبال می‌شود.

وی بیان کرد: اکنون ۱۲۰ هزار خانه ویلایی و ۳۰ هزار واحد آپارتمانی در قالب طرح نهضت ملی مسکن تحویل داده شده است.

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اشاره به تاکید رییس جمهور و نمایندگان مجلس شورای اسلامی در اجرای قانون جوانی جمعیت، افزود: تسریع در عملیاتی شدن این قانون برای حمایت از خانواده‌های پرجمعیت و تشویق به فرزندآوری، با اهتمام پیگیری می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، اصغر گونجی به عنوان مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان سمنان با حضور رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی معرفی و از زحمات علیرضا فلاحی قدردانی شد.

فلاحی به عنوان مدیرکل دفتر نظارت و ارزیابی بنیادمسکن انقلاب اسلامی منصوب شده است.

گونجی از سال ۱۳۹۷ تا پیس از این مسئولیت بنیاد مسکن استان قزوین را به عهده داشت.