ساخت ۱۸ هزار واحد مسکن روستایی در کشور آغاز شد

تهران- ایرنا- معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور از آغاز ساخت ۱۸ هزار واحد مسکن روستایی ( ویژه محرومان ) در استان‌های سیستان و بلوچستان، خراسان‌جنوبی، کرمان و لرستان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، عزیزالله مهدیان، ضمن تاکید بر اجرای مصوبه دولت برای پرداخت خسارت به واحدهای مسکونی گفت: بنیاد مسکن به خانواده ها در ازای آسیب به هر واحد مسکونی خسارت پرداخت می کند و معیار پرداخت تسهیلات، تعداد اعضای خانوار نیست.

وی با بیان اینکه کار تعمیرات مسکن سیل زدگان در مناطق سیل زده کشور به اتمام رسیده، افزود: تعمیرات واحدهای خسارت دیده از سیلاب در استان‌های لرستان. خوزستان و گلستان به اتمام رسیده و از لحاظ خانه های احداثی استان لرستان نسبت به استان‌های دیگر وضعیت بهتری دارد.

مهدیان گفت انتظار می رود با جدیت کاری که ستادهای بازسازی معین اصفهان و اردیبل در پلدختر دارند تا پایان امسال شاهد اتمام پروژه‌های احداثی مسکن در نقاط سیل‌زده این شهرستان باشیم.

معاون بنیاد مسکن افزود:روند احداثی مسکن سیل‌زدگان در استان خوزستان به دلیل گرما کمی با تاخیر آغاز شد و این امر موجب شده تا از سرعت کار کمی کاسته و مقداری عقب ماندگی وجود دارد.

مهدیان یادآور شد: ساخت ۲هزار واحد مسکونی ویژه محرومین در روستاهای لرستان در دست اقدام است و در قالب این طرح حدود ۱۸هزار واحد در استان‌های سیستان و بلوچستان، کرمان، خراسان‌جنوبی آغاز شده است.

وی تصریح کرد: امروز کلنگ احداث ۲هزار واحد مسکونی ویژه محرومین روستایی در روستای مورانی سیل‌زده پلدختر به زمین زده شد که با بهره گیری از تسهیلات و منابع بلاعوض‌ ساخته خواهد شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *