سازمان مدیریت صنعتی خوزستان در تلاش برای ایجاد زنجیره ارزش صنایع معدنی

اهواز- ایرنا- رئیس سازمان مدیریت صنعتی خوزستان با اشاره به ضرورت گسترش کمی و کیفی اشتغال در بخش های مختلف معدن و صنایع معدنی استان گفت: این سازمان با همکاری نظام مهندسی معدن استان، برای ایجاد زنجیره ارزش صنایع معدنی برنامه‌ریزی و تلاش خواهد کرد.

به گزارش ایرنا یداله مهرعلیزاده یکشنبه در آیین انعقاد تفاهمنامه همکاری بین سازمان مدیریت صنعتی خوزستان و نظام مهندسی معدن اظهار داشت: این تفاهمنامه همکاری بر اساس ماموریت‌های مشترک نظام مهندسی معدن خوزستان و سازمان مدیریت صنعتی این استان در ۲ حوزه اصلی “ایمیدرو” و “ایدرو” در وزارت صنعت، معدن و تجارت منعقد شده است.

وی با بیان اینکه سازمان مدیریت صنعتی کشور اولین نهاد حرفه‌ای – ‌تخصصی فعال در حوزه مشاوره، آموزش و تحقیق مدیریت ایران، منطقه خاورمیانه و اوراسیا به شمار می‌رود گفت: این سازمان بیش از نیم‌ قرن پیش با ماموریت کمک به توسعه‌ ظرفیت مدیریت کشور تاسیس شده و همواره در حال فعالیت است.

رئیس سازمان مدیریت صنعتی خوزستان تصریح‌ کرد: هدف از انعقاد این تفاهم‌نامه بین این سازمان و نظام مهندسی معدن، گسترش کمی و کیفی اشتغال در بخش‌های مختلف معدن و صنایع معدنی، جهش و رونق اقتصادی بخش‌های مختلف معدن و صنایع معدنی وهمچنین توسعه خدمات فنی و مهندسی به بخش‌های آموزشی، پژوهشی، مشاوره، علمی و فن‌آورانه معدن و صنایع معدنی است.

فرآوری و نوآوری درمحصولات معدنی خوزستان ضروری است

رئیس سازمان نظام مهندسی معدن خوزستان در ادامه اظهار داشت: در حال حاضر گردشگری معدنی، زمین شناسی پزشکی، ارتقاء ایمنی معادن و فرصت‌های سرمایه گذاری معدنی با محور استارت آپ‌ها از مهمترین فعالیت‌های این سازمان در استان خوزستان محسوب می شود.

عبدالرضا حرمتی افزود: تلاش می‌شود در کنار سازمان مدیریت صنعتی خوزستان به عنوان زیر مجموعه ایدرو و نظام مهندسی خوزستان به عنوان زیر مجموعه ایمیدرو در زمینه بسط دانش مهندسی معدن، نواوری‌ها و فناوری‌ها در استان خوزستان همکاری مشترکی انجام شود.

عمده معادن استان خوزستان سنگ لاشه یا شن و ماسه هستند که این معادن نیز تابع شرایط خاص ساخت‌وساز در کشور می باشند. وقتی پروژه‌های عمرانی نظیر راه‌سازی یا ساختمان سازی در کشور فعال نباشند یا کم باشند به تبع آن، فعالیت این معادن نیز کاهش می‌ یابد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *