نهضت کاهش قیمت تمام شده در تکمیل پروژه‌ها در اولویت باشد

تهران- ایرنا- وزیر راه و شهرسازی گفت: با توجه به شرایط موجود کشور، سازمان مجری ساختمان‌ها و تاسیسات دولتی باید نهضت کاهش قیمت تمام شده را در اولویت‌های اجرا و تکمیل پروژه‌ها مدنظر قرار دهد.

به گزارش ایرنا از وزارت راه و شهرسازی امروز دوم بهمن‌ماه مجمع عمومی طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای سال ۱۴۰۰ سازمان مجری ساختمانها و تاسیسات عمومی و دولتی با حضور «مهرداد بذرپاش» برگزار شد.

وزیر راه و شهرسازی در این جلسه در خصوص فعالیت‌های آتی سازمان مجری ساختمان‌ها و تاسیسات عمومی و دولتی نکاتی را تاکید کرد و گفت: سازمان مجری ساختمانها و تاسیسات عمومی و دولتی باید در پروژه‌هایی ورود کند که نماد پروژه‌های کامل و الگو در کشور است.

عضو کابینه دولت سیزدهم تصریح کرد: با توجه به شرایط موجود کشور، سازمان مجری باید نهضت کاهش قیمت تمام شده را در اولویت‌های اجرا و تکمیل پروژه‌ها مدنظر قرار بدهد. همچنین رقابتی کردن واگذاری پروژه‌ها در برنامه قرار بگیرد به طوری که فعالان عرصه ساخت و ساز این موضوع را در صحنه عمل نیز شاهد باشند.

بذرپاش با اشاره به اینکه احداث ساختمان‌های عمومی و دولتی همچون بیمارستان‌ها، ورزشگاه‌ها و ندامتگاه‌ها در کشور منشاء خیر بوده است گفت: با توجه به این که ساخت این بیمارستان‌ها توسط سازمان مجری یکی از زیر مجموعه‌های وزارت راه و شهرسازی انجام می‌شود، سازمان مجری در زمان افتتاح و بهره‌برداری ساختمان‌ها حتماً حضور جدی داشته باشد. همچنین با توجه به اینکه پروژه‌های تحت مسئولیت سازمان در حوزه خدمات اجتماعی است داشتن پیوست اجتماعی برای تمامی پروژه‌ها الزامی شود.

وی تصریح کرد: سازمان مجری و فعالیت‌های آن را برای دیگر سازمان‌ها معرفی کنید زیرا پروژه‌های کلان سازمان مجری در تعامل با دیگر سازمان ها همچون سازمان برنامه و بودجه با کیفیت و سرعت بیشتری اجرا خواهد شد