همزمان با دهه فجر چهار طرح راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان به بهره‌برداری می‌رسد

عطاء اله اکبری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: کتابخانه اسماعیل آباد خاش با زیر بنای ۳۲۰ متر مربع و اعتبار بیش از ۵۳ میلیارد ریال، پارک اداری هیرمند در گستره ۲ هزار و ۷۸۶ متر مربع و اعتبار بیش از ۲۱۴ میلیارد ریال و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شهرستان مهرستان با وسعت ۸۵۰ متر مربع و اعتبار ۵۶ میلیارد ریال از مهمترین پروژه‌های قابل افتتاح دهه فجر این اداره کل در استان است.
وی ادامه داد: همچنین بر اساس برنامه ریزی انجام شده یک‌هزار و ۲۰۰ واحد طرح نهضت ملی مسکن با اعتبار هشت هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال در زاهدان آماده بهره برداری در ایام الله دهه فجر امسال است.
مدیرکل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان گفت: همزمان با چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی عملیات ارتقای قطعه یک مسیر فرعی خاش – سراوان به طول ۲۲ کیلومتر به راه اصلی با اعتبار ۸۶۸ میلیارد ریال آغاز خواهد شد.
وی همچنین از آغاز عملیات آماده سازی اراضی طرح نهضت ملی مسکن در گستره ۹۸۰ هکتار از اراضی سیستان و بلوچستان خبر داد و افزود: در حال حاضر یکی از مهمترین اولویت‌های دولت مردمی سیزدهم رفع مشکل مردم در حوزه مسکن است و ما در این استان با تاسی از این سیاست، برنامه‌های جدی را در حوزه مسکن دنبال کرده‌ایم که نتیجه آن کسب رتبه دوم کشوری این استان در اجرای طرح قابل مشاهده است.
اکبری با بیان اینکه طرح نهضت ملی مسکن یک فرصت طلایی برای رونق کسب و کار در سیستان و بلوچستان است، تصریح کرد: اجرای طرح نهضت ملی مسکن در استان در افق چهار ساله، گردش مالی بیش از ۹۰۰ هزار میلیارد ریال را به همراه خواهد داشت.