واحد‌های زیر ۷۵ متر هم وام ودیعه مسکن می‌گیرند

وزیر راه و شهرسازی گفت: واحد‌های زیر ۷۵ متر هم مشمول دریافت تسهیلات ودیعه مسکن می‌شوند اما هنوز بسته تسهیلات به تایید نهایی نرسیده است.

به گزارش اخبار ساختمان، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه همه شهر‌ها در کشور باید از قاعده خاصی تبعیت کنند افزود: واحد‌های مسکن مهری که در شهر پردیس وجود دارند هم اکنون در حال ساخت هستند و ساخت تعدادی از این واحد‌ها از سال‌های گذشته آغاز شده بود و تعدادی از آن‌ها هم به بهره برداری رسیده اند و البته ساخت تعدادی از واحد‌های مسکن مهر هم به دلیل مشکلاتی که در شهر پردیس وجود داشت دیرتر آغاز شده بود.

او ادامه داد: هم اکنون بخش عمده‌ای از این واحد‌ها در پردیس به بهره برداری می‌رسد و هیچ مسکن مهری امسال نیمه تمام باقی نمی‌ماند و تمامی واحد‌ها به بهره برداری می‌رسد.

اسلامی اظهار کرد: تعدادی از واحد‌های مسکن مهر مشکل قضایی داشتند که باید در دادگاه‌ به آن‌ها رسیدگی شود.

وزیر راه وشهرسازی درباره افزایش ۲۰ میلیون تومانی قیمت مسکن مهر در پردیس هم گفت: این مصوبه شورای عالی مسکن استان است که مربوط به واحد‌هایی است که چندین بار خرید و فروش می‌شوند.

اظهار نظر درباره میزان تسهیلات ودیعه مسکن قیمت‌ها را بالا می‌برد

اسلامی درباره وام ودیعه مسکن هم گفت: نباید برای این تسهیلات هم اکنون عددی اعلام کنیم چرا که اعلام هر عددی باعث افزایش قیمت می‌شود و هم اکنون با توجه به آنکه بسیاری از مردم و مستاجران گرفتار هستند این اعداد و ارقام اعلامی قیمت‌ها را افزایش می‌دهد.

او تاکید کرد: مالکان از این فرصت سو استفاده می‌کنند و باید گفت هر عددی که وزارت راه و شهرسازی پیشنهاد داده برای کمک به مستاجران بوده است و اعلام قیمت در این شرایط باعث افزایش قیمت‌ها می‌شود.

وزیر راه و شهرسازی درباره کار نکردن سامانه شناسایی خانه‌های خالی هم گفت: این سامانه فعال است و اگر کسی مدعی است که کار نمی‌کند باید به صورت مستند مدارک را نشان دهد.

اسلامی در پاسخ به سوالی درباره تعلق گرفتن تسهیلات ودیعه مسکن به مستاجران هم گفت: هنوز اظهار نظر کردن درباره این تسهیلات زود است چرا که هنوز بسته به تایید نرسیده است.

او درپاسخ به سوالی دیگر درباره جزئیات تسهیلات ودیعه مسکن هم گفت: جامعه هدف را در این زمینه شناسایی کرده ایم و الگوی مسکن در تهران حداکثر ۷۵ متر و در سایر شهر‌ها هم ۹۰ متر است.

وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: زمانی که اعلام می‌کنیم حداکثر ۷۵ متر، این به معنای آن است که واحد‌های زیر ۷۵ متر هم مشمول دریافت این تسهیلات می‌شوند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *