گردش مالی طرح نهضت ملی مسکن در سیستان و بلوچستان از مرز ۹ هزار میلیارد تومان فراتر رفت

عطاء اله اکبری روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: سبد متنوع از روش‌های تامین مسکن در قالب طرح نهضت ملی مسکن در سیستان و بلوچستان در دست اجراست، ساخت آپارتمان یک یا ۲ طبقه حیاط دار و واگذاری زمین به مردم برای ساخت است تا خود خانه بسازند.

وی تاکید کرد: با توجه به وسعت سیستان و بلوچستان در تامین زمین جزو استان‌های برتر کشور هستیم و پروژه‌ها با سرعت خوبی در حال پیشرفت است.

دبیر شورای مسکن سیستان و بلوچستان گفت: در اجرای طرح نهضت ملی مسکن، توسعه همه سو نگر پیش بینی شده و برای تمام دستگاه‌های اجرایی وظایف محوله در اجرای طرح نهضت ملی مسکن تعریف شده بطوریکه شرکت توزیع برق ،آموزش و پرورش، بهداشت و درمان و سایر دستگاه‌ها باید بخوبی زیر ساخت‌ها را مهیا کنند و کاستی‌ها جبران شود تا مردم اشتیاق اسکان پیدا کنند.

وی بیان کرد: همچنین بازآفرینی بافت‌های فرسوده شهری در قالب طرح نهضت ملی مسکن در سیستان و بلوچستان پیگیری می‌شود و در این زمینه مشوق‌هایی نظیر پرداخت تسهیلات، صدور پروانه رایگان و پرداخت تسهیلات پیش‌بینی شده است.

اکبری اظهارداشت: در مجموع با استقبال شهروندان سیستان و بلوچستان تاکنون ۲۰۸ هزار و ۲۵۹ متقاضی طرح نهضت ملی مسکن در استان اقدام به نام‌نویسی کرده‌اند که ۴۴ هزار و ۱۰ نفر واجد شرایط شناخته شدند.

وی تاکید کرد: همچنین تا کنون ۲۳ هزار و ۹۹۷ متقاضی در سراسر سیستان و بلوچستان تاکنون اقدام به واریز وجه در طرح نهضت ملی مسکن کرده‌اند و ۲۱ هزار و ۸۴۷ متقاضی تخصیص به پروژه شده‌اند.

دبیر شورای مسکن سیستان و بلوچستان تصریح کرد: در مجموع ۲۷ هزار و ۱۳۴ واحد طرح نهضت ملی مسکن در سیستان و بلوچستان با پیشرفت فیزیکی ۶۷ درصد در حال ساخت است.