۲۱۰ واحد مسکن ملی در شهرستان نیر احداث می‌شود

محبوب حیدری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از این تعداد ۶۰ واحد در مرحله اجرای اسکلت و دیوارچینی و ۶۰ واحد دیگر هم توسط بنیاد مسکن استان در مرحله بتن ریزی و فونداسیون قرار دارد و بقیه نیز در مرحله زیرسازی است.

وی اظهار کرد: در این شهرستان ۶۹۷ نفر در طرح نهضت ملی مسکن ثبت نام کرده‌اند که پس از بررسی‌های لازم ۱۶۱ متقاضی تایید نهایی و حائز شرایط شناخته شدند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل ادامه داد: تاکنون ۱۲۷متقاضی نسبت به واریز وجه آورده بالای۴۰میلیون تومان اقدام کردند و با توجه به قرارداد منعقد شده با پیمانکار، تسهیلات ۶۰ واحد از سوی بانک‌های عامل در مرحله پرداخت است.

وی به متقاضیان نهضت ملی مسکن که به تازگی پیامک واریز وجه را دریافت کرده اند، توصیه کرد با پرداخت آورده اولیه به ساخت این واحدها در سریع ترین زمان کمک کنند تا واحدها به موقع تحویل شود.

حیدری اظهار کرد: به تناسب واریزی متقاضیان عملیات ساخت مسکن در این طرح سرعت می‌گیرد و از لحاظ فضا و شرایط ساخت و کیفیت آن واحدهای احداثی در قالب طرح نهضت ملی متفاوت از مسکن مهر خواهد بود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل به نگرانی متقاضیان مسکن در طرح نهضت ملی از بابت اقساط تسهیلات بانکی اشاره کرد و گفت: این امر از حدود اختیارات ما خارج است، اما تمام مسئولان امر تلاش می‌کنند تا کمترین فشار از بابت آورده و بازپرداخت تسهیلات اعطا شده برای متقاضیان تحمیل شود.

حیدری همچنین از افتتاح ساختمان دولت شهرستان نیر خبر داد و گفت: این ساختمان با پیشرفت فیزیکی ۷۵ درصد در صورت تامین اعتبار لازم تا پایان سال جاری مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.

وی اجرای طرح کمربندی جنوبی شهرستان نیر را یادآور شد و گفت: این طرح توسط شرکت ساخت و توسعه زیر بناهای حمل و نقل کشور در حال اجرا است و در صورت تامین اعتبار لازم در زمان مقرر بهره برداری می‌شود.

به گزارش ایرنا، طرح نهضت ملی مسکن، از سوی دولت و با هدف خانه‌دار کردن اقشار جامعه در دستور کار وزارت راه و شهرسازی قرار گرفته و هدف نهایی آن ساخت چهار میلیون واحد مسکونی طی چهار سال آینده در کشور است.

بر اساس این گزارش ، سقف تسهیلات مسکن براساس مناطق مختلف شهری و روستایی اعلام شده و قرار بر این است که تسهیلات این طرح بر اساس قیمت تمام شده مسکن در مناطق مختلف تعیین شود.

سقف وام نهضت ملی مسکن در اردبیل ۵۵ میلیارد ریال و در شهرستان‌های استان سه میلیارد ریال در نظر گرفته شده است.