۳۱ هزار میلیارد تومان به طرح‌های عمرانی نیمه‌تمام کشور اختصاص یافت

معاون رئیس جمهور گفت: ضمن ابلاغ به خزانه کشور بیش از ۳۱ هزار و ۲۲۰ میلیارد تومان اعتبار به طرح‌های عمرانی نیمه‌تمام کشور تخصیص پیدا کرد.

معاون رئیس‌جمهور با بیان اینکه خط ریلی رشت – کاسپین – بندرانزلی خلیج‌فارس و دریای عمان را به دریای خزر متصل می‌کند عنوان کرد: فقط 30 کیلومتر از این پروژه بزرگ باقیمانده است و طبق برنامه زمانبندی شده قصد داریم این اتصال را که عایدات فراوانی برای کشور دارد تا پایان امسال به مرحله نهایی شدن برسانیم.

نوبخت بازدید خود از قطعات 6 و 7 پروژه ریلی رشت – کاسپین – بندرانزلی را مورد اشاره قرار داد و با تأکید بر اینکه تمام کارهای این طرح در مسیر خودش در حال انجام است تصریح کرد: امیدواریم پروژه ریلی رشت – کاسپین – بندرانزلی نیز همانند سایر طرح‌های در مسیر احداث کشور تا قبل از پایان سال 99 مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه در پاسخ به پرسشی با این موضوع که آیا دولت برای تخصیص اعتبارات پروژه‌های عمرانی نیمه‌تمام مشکلی ندارد ابراز داشت: کشور به لحاظ تنگناهای موجود در یکی از شدیدترین دوران مالی خود مدیریت اجرایی را تجربه می‌کند اما سعی دارد با اولویت‌بندی طرح‌ها نسبت به تخصیص اعتبارات اقدام کند.

وی صرفه‌جویی هرچه بیشتر در بخش جاری و در نظر گرفتن واقعیت‌ها در حوزه پرداخت‌های پرسنلی را راهبرد دولت در شرایط حال حاضر تلقی کرد و گفت: سقف بودجه در سال گذشته و امسال افزایش پیدا نکرده است از طرفی طرح‌های عمرانی نیمه‌کاره بسیار فراوانی در کشور داریم که نیاز جدی به تخصیص منابع دارند.

معاون رئیس جمهور با تأکید بر‌اینکه سازمان برنامه و بودجه اعتبارات طرح‌های عمرانی که در سال 99 قابل بهره‌برداری هستند را تفکیک کرده و جهت تزریق کنار گذاشته‌اند افزود: در گذشته بخشی از اعتبارات به صورت اسناد خزانه به پیمانکاران داده می‌شد اما امسال با کمک بورس تلاش می‌کنیم که این منابع به صورت ریالی تخصیص داده شوند.

نوبخت از تخصیص بیش از 31 هزار و 220 میلیارد تومان اعتبار به طرح‌های عمرانی در حال ساخت کشور که همین امروز ابلاغ آن انجام شد خبر داد و گفت: عزم دولت این است که با تخصیص منابع سرعت لازم را در اجرای طرح‌های ریلی کشور نظیر سیستان و بلوچستان، بستان‌آباد به تبریز، همدان به سنندج و نظایر آن ایجاد کند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در پاسخ به این پرسش که پروژه ریلی رشت – کاسپین – بندرانزلی جهت افتتاح به چه مقدار اعتبار دیگر نیاز دارد خاطرنشان کرد: ما پرداخت‌های لازم را انجام می‌دهیم و از این حیث نه تنها عقب نیستیم بلکه پیشرفت هم داریم از طرفی دولت هم سعی کرده طرحی را در کشور به خاطر منابع مالی معطل نگذارد.

نوبخت به قول مساعدی که وی برای حمایت از ورزشکار قهرمان گیلانی جهت حمایت از او و خانواده‌اش داده بود نیز اشاره کرد و اظهار داشت: ورزشکاران و قهرمانان کشورمان در هر کجای کشور زمانی که در سلامت کامل هستند دل مردم را شاد می‌کنند بنابراین در وقت سختی و مصدومیت این وظیفه دولت است که از آنان پشتیبانی به عمل آورد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *