۴۰ هزار هکتار زمین برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن تامین شده است

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، ظهر امروز «ارسلان مالکی» مدیرعامل سازمان ملی زمین با حضور در غرفه ایرنا در بیست و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی مطبوعات گفت: طرح بزرگ ملی مسکن به سرعت در حال پیشروی است و هر روزی که می‌گذرد توفیقات این طرح بیشتر از گذشته روشن می‌شود.

وی افزود: در بحث زمین مربوط به نهضت ملی مسکن که بر عهده ما گذاشته شده، تا الان بیش از ۴۰ هزار هکتار به محدوده شهرها الحاق شده و ما توانسته‌ایم از توسعه افقی شهرها در اراضی دولتی استفاده و زمین‌هایی را مهیا کنیم برای اینکه این طرح در اراضی دولتی شکل بگیرد.

مالکی گفت: مکان‌یابی بیش از ۵۰ نقطه شهرک را در این طرح مصوب کردیم. در بخش زمین نسبت به گذشته توفیقات بسیار خوبی به دست آمده است. در مسکن مهر دولت‌های قبل کلاً ۵۹۰ هزار واحد تحویل شده که زمینی حدود ۸ هزار هکتار به آن تخصیص یافته بود، اما اکنون ما عدد ۴۰ هزار هکتار را اعلام می‌کنیم که حدود ۸ برابر آن مقدار است.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: یکی از ابعادی که قانون‌گذار بر اساس آن اجازه تامین زمین را داده مشارکت دستگاه‌هایی است که زمین دارند. البته فقط این نیست، همکاری وزارت جهاد کشاورزی و سازمان منابع طبیعی با طرح نهضت ملی مسکن بسیار خوب بوده و هیچ مضایقه‌ای نداشته‌اند.

وی تاکید کرد: یکی از مشکلات مربوط به اراضی آزاد دانشگاه‌ها بود که با برنامه‌ریزی دانشگاه‌ها برای هیات‌های علمی برای خودشان مسکن ساخته می‌شود و ما مشکلی برای بحث زمین نداریم.