80 هزار طرح عمرانی نیمه تمام در کشور وجود دارد

سبزوار – ایرنا – معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور گفت: 80 هزار طرح عمرانی نیمه تمام در کشور وجود دارد که تکمیل آنها 700 هزار میلیارد تومان نیاز دارد.

مهدی جمالی نژاد روز پنجشنبه در حاشیه همایش ملی ‘بررسی تجارب بازآفرینی شهری’ در سبزوار طی گفت و گو با خبرنگاران افزود: با وجود محدویت منابع مالی این طرحها به سرعت پیگیری می شود بطوریکه 22 هزار و 335 طرح با هزینه 30 هزار میلیارد تومان بهمن ماه امسال به بهره برداری رسید.
وی با بیان اینکه تکمیل طرحهای نیمه تمام به تنهایی از سوی دولت دشوار است، اظهار داشت: با تشویق بخش خصوصی و تسهیل فرایند تحویل طرحهای نیمه تمام، اجرای این طرجها تسریع خواهد شد.
معاون وزیر کشور گفت: در این راستا تلاش می شود بسیاری از طرح های ورزشی و فرهنگی به نهادهای عمومی، غیر دولتی و شهرداری ها واگذار شود.
وی افزود: 70 درصد ناوگان حمل و نقل عمومی کشور فرسوده است که یکی از طرحهای مهم سال گذشته نوسازی حمل و نقل عمومی کشور بود که در دست اجراست.
رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور همچنین با اشاره به اختصاص قیر رایگان برای شهرهای کمتر از 50 هزار نفر جمعیت اظهار داشت: امسال 350 میلیارد تومان قیر رایگان در اختیار این شهرها قرار گرفت.
همایش ملی ‘بررسی تجارب بازآفرینی شهری’ با همکاری شرکت بازآفرینی شهری ایران، اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی، سازمان شهرداریها و امور شهری و شوراها، استانداری خراسان رضوی، ستاد بازآفرینی، فرمانداری و شهرداری سبزوار برپا شده است.
سبزوار در 230 کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *