آغاز ساخت 57 هزار مسکن در قالب طرح اقدام/ ارائه 3 سرفصل بخش مسکن به رئیس‌جمهور

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه جلسه مسؤولان بخش مسکن با رئیس‌جمهور 3 ساعت به طول انجامید، گفت: ساخت 57 هزار و 8 واحد مسکونی در طرح اقدام ملی آغاز شده است.

به‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، سید مازیار حسینی در بخش خبری ساعت 14 شبکه یک در خصوص جلسه امروز مسئولان بخش مسکن و وزیر راه و شهرسازی با رئیس‌جمهور گفت: این جلسه سه ساعت به طول انجامید که به طور مفصل راجع به مسکن بحث شد و در آن سه سرفصلی اصلی مورد بحث و گزارش قرار گرفت.

وی افزود: اولین سرفصل که موضوع اصلی جلسه بود این بود که مسائل مرتبط با اقتصاد کلان مسکن و روند 20 سال گذشته به خصوص چند سال اخیر بخش مسکن به رئیس‌جمهور گزارش داده شد تا بتوانیم سیاست‌گذاری بخش مسکن را به خوبی پیاده کنیم.

* آغاز ساخت 57 هزار مسکن در قالب طرح اقدام ملی

حسینی ادامه داد: بحث بعدی این جلسه که در حوزه کاری و عملیاتی وزارت راه و شهرسازی بود، طرح اقدام ملی است که بر اساس آن قرار است 400 هزار مسکن احداث شود؛ در این باره بحث شد که در نهایت در گزارشی که ارائه شد مشخص شد تا الان 57 هزار و 8 واحد مسکونی در طرح اقدام ملی شروع شده است و به زودی نیز برای آغاز ساخت 150 هزار واحد مسکونی در طرح اقدام ملی با حضور مسئولان ارشد کشور آغاز خواهد شد.

* 112 هزار واحد مسکن مهر تحویل داده شد

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه تکمیل و راه‌اندازی مسکن مهر بحث دیگر این جلسه بود، گفت: 165 هزار واحد مسکن مهر که نیازمند انشعابات آب و برق بودند با همکاری وزارت نیرو وارد مدار شدند و بخش عمده‌ای از مسکن مهر که مورد تقاضای مردم است در مدار مصرف قرار گرفت.

به گفته وی 112 هزار واحد مسکن اخیرا تحویل داده شد؛ بنابراین در حال رفتن به سمت بستن پرونده مسکن مهر هستیم.

حسینی با اشاره به اینکه بنیاد مسکن نیز ساخت 200 هزار واحد مسکونی در روستاها را برعهده دارد، گفت: 400 هزار مسکن مهر در طرح اقدام ملی، 500 هزار مسکن مهر و 200 هزار مسکن روستایی می‌تواند جریان‌سازی خوبی در تولید مسکن در سراسر کشور ایجاد کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *