آغاز عملیات اجرایی ۱۱۸ هزار واحد مسکونی طرح نهضت ملی/‌ تکمیل تا 1.5 سال آینده ‌

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به آغاز عملیات اجرایی ۱۱۸ هزار واحد مسکونی از طرح نهضت ملی مسکن گفت: در مسکن مهر تراکم خانوار، ۱۲۷ خانواده در هکتار بود اما در طرح نهضت ملی مسکن به ۵۰ خانواده در هکتار کاهش می‌یابد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، رستم قاسمی در برنامه زنده خبری ضمن اشاره به آغاز عملیات اجرایی ۱۱۸ هزار واحد مسکونی از طرح نهضت ملی مسکن اظهار داشت: صبح امروز با حضور رئیس جمهور در شورای عالی مسکن عملیات اجرایی ساخت ۱۱۸ هزار واحد مسکونی به صورت ویدئوکنفرانس شروع شد.

قاسمی در توضیح اینکه این واحدهای مسکونی نهایتا تا 1.5 سال آینده به دست متقاضی می‌رسد، گفت: بیشتر این واحدها در شهرهای جدید مانند پرند، پردیس، هشتگرد، صدرا و سهند قرار دارند که عملیات اجرایی آن‌ها آغاز شده است.

وی در پاسخ به سوال مجری مبنی بر اینکه واحدهای نهضت ملی مسکن چه تفاوتی با طرح‌های قبلی تولید انبوه دارد، بیان کرد: همزمان با ساخت مسکن ذیل طرح نهضت ملی مسکن، زیرساخت‌ها و فضاهای روبنایی را نیز احداث می‌کنیم.

عضو کابینه دولت سیزدهم ادامه داد: بعضی از شهرهای جدید در هنگام ساخت واحدهای نهضت ملی مسکن ایجاد می‌شوند ولی اشکالات مسکن مهر را ندارند.

قاسمی گفت: مثلا در مسکن مهر تراکم خانوار ۱۲۷ خانواده در هکتار بود که در نهضت ملی به ۵۰ خانواده در هکتار کاهش می‌یابد و احداث فضاهای سبز نیز در کنار مجتمع‌های مسکونی دیده شده است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.