با یک میلیارد کجای تهران خانه بخریم؟

مشاوران املاک در مناطق مختلف شهر تهران عنوان می‌کنند با وجود رشد قیمت مسکن طی یک‌سال گذشته، همچنان امکان خرید آپارتمان‌ در شهر تهران با قیمت کل کمتر از یک میلیارد تومان وجود دارد.

اگرچه روند رشد قیمت مسکن طی ماه‌های اخیر و قرارگرفتن میانگین قیمت هر مترمربع آپارتمان در کانال ۱۵ میلیون تومان سبب شده این تصور در میان متقاضیان خرید مسکن ایجاد شود که امکان خرید واحد مسکونی با قیمت کل کمتر از یک میلیارد تومان در شهر تهران وجود ندارد.

به گفته مشاوران و فعالان بازار مسکن، هم‌اکنون در برخی محلات شهر تهران فایل‌های با قیمت کل کمتر از یک میلیارد تومان برای خرید ارائه شده‌اند.

به گفته آن‌ها این واحد‌های مسکونی عمدتا در میان گروه متراژی کمتر از ۵۰ مترمربع (آپارتمان‌های نقلی) هستند و در محلات زیادی از شهر یافت می‌شوند. هر چند حجم این گروه از فایل‌های مسکونی نسبت به سایر گروه‌های متراژی در بنگاه‌های املاک و سامانه‌های مجازی فروش مسکن کمتر است. اما بی‌تردید این گروه متراژی به‌دلیل آنکه بودجه خرید کمتری نسبت به آپارتمان‌های با زیربنای بیش از ۵۰ مترمربع دارند گزینه مناسبی برای بالفعل کردن تقاضای گروهی از خانوار‌های متقاضی خرید خانه به ویژه خانه‌اولی‌ها هستند.

تحقیقات میدانی از این نوع از املاک نشان می‌دهد: گروه سنی آپارتمان‌های نقلی با قیمت کل کمتر از یک میلیارد تومان از نوساز تا بیش از ۲۵ سال نیز وجود دارد.

مشاوران املاک عنوان می‌کنند این گروه متراژی از آپارتمان‌های مسکونی بهترین گزینه برای سرمایه‌گذاری نیز هستند؛ چراکه قابلیت نقدشوندگی آن‌ها نسبت به سایر گروه‌های متراژی به‌دلیل «پایین بودن بودجه خرید آنها» بالاتر است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.