براساس آمارهای بانک مرکزی قیمت مسکن در بهمن ماه ۱.۷ درصد دیگر رشد کرد+جدول

براساس آمارهای بانک مرکزی قیمت مسکن در بهمن ماه ۱.۷ درصد دیگر رشد کرد+جدول

متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع واحد مسکونی در شهر تهران در بهمن‌ماه سال امسال، 9 میلیون و 970 هزار تومان بود که نسبت به ماه قبل و نسبت به ماه مشابه سال قبل به ترتیب 1.7 و 85.1 درصد افزایش نشان می دهد.
قیمت مسکن در بهمن ماه ۱.۷ درصد دیگر رشد کرد+جدول

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، تعداد معاملات آپارتمان های مسکونی شهر تهران در بهمن ماه سال 1397 به 9300 هزار واحد مسکونی رسید که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب 39 و 49.2 درصد کاهش نشان می‌دهد.

گزارش تحولات مسکن شهر تهران برگرفته از آمارهای خام سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات کشور است که توسط اداره بررسی‌ها و سیاست‌های اقتصادی بانک مرکزی تهیه می‌شود.

در بهمن ماه سال 1397 متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع واحد مسکونی در شهر تهران به 9 میلیون و 970 هزار تومان رسید که نسبت به ماه مشابه سال قبل 85.1 درصد افزایش نشان می‌دهد. تعداد معاملات انجام شده طی این ماه 9300 فقره بود که نسبت به بهمن‌ماه سال 1396 معادل 49.2 درصد کاهش دارد.

در یازده ماهه سال 1397 نیز تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران به حدود 114 هزار واحد مسکونی رسید که در مقایسه با مدت مشابه سال پیش از آن، 32.5 درصد کاهش نشان می‌دهد. همچنین بررسی توزیع تعداد واحدهای مسکونی معامله شده در شهر تهران به تفکیک عمر بنا حاکی از آن است که واحدهای تا 5 سال ساخت با سهم 44.3 درصد بیشترین سهم را به خود اختصاص داده‌اند.

در این ماه شاخص کرایه مسکن اجاری در شهر تهران و در کل مناطق شهری نسبت به ماه مشابه سال قبل به ترتیب 20.4 درصد و 17.5 درصد رشد داشته است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.