قیمت میلگرد و آهن صعودی شد/ کاهش قابل توجه ساخت و ساز در تهران

میلگرد به دلیل احتمال افزایش قیمت سوخت و افزایش قیمت جهانی فولاد گران شد. رئیس اتحادیه فروشندگان آهن با اعلام این خبر گفت: صعود قیمت آهن به دلیل شایعه افزایش قیمت حامل‌های انرژی است.

به گزارش تجارت‌نیوز، از زمانی که رامین مهمان‌پرست، کاندیدای تایید صلاحیت نشده انتخابات ۱۴۰۰ از بنزین ۲۰ هزار تومانی صحبت کرد، قیمت برخی کالاها از جمله آهن و میلگرد روند صعودی گرفته است.

رئیس اتحادیه فروشندگان آهن با اعلام این موضوع به تجارت‌نیوز گفت: میلگرد به دلیل افزایش قیمت ارز، کاهش ارزش پول ملی، افزایش قیمت جهانی فولاد و شایعه افزایش قیمت سوخت گران شد.

حمیدرضا رستگار ادامه داد: فعالان بازار معتقدند احتمال افزایش قیمت سوخت و افزایش قیمت حمل و نقل جدی است و تا بازار از بابت این موضوع اطمینان به دست نیاورد احتمال دارد افزایش قیمت آهن و میلگرد ادامه‌ داشته باشد.

به گفته رئیس اتحادیه فروشندگان آهن، در دو هفته گذشته قیمت هرکیلوگرم میلگرد ۱۳ هزار تومان بود اما طبق آخرین معاملات انجام شده هر کیلوگرم میلگرد با دو هزار تومان افزایش با قیمت ۱۵ هزار تومان خرید و فروش می‌شود.

رستگار تاکید کرد: روند ساخت و ساز افزایش نداشته است و گرانی قیمت زمین، میزان ساخت و ساز در تهران را کاهش داده است اما با وجود کاهش میزان مصرف و تقاضا، روند صعودی قیمت آهن و میلگرد ادامه دارد.

این در حالی است که برعکس شهر تهران، ساخت و ساز در شهرستان‌ها رونق گرفته است. سازندگان می‌گویند افزایش ۳۰۰ درصدی هزینه صدور پروانه ساختمانی در تهران، ساخت و ساز مسکن را در پایتخت کاهش داده است.

رامین گوران اوریمی، دبیر انجمن انبوه‌سازان تهران با تائید این خبر به تجارت‌نیوز گفت که جواز پروانه ساخت در تهران نسبت به سال گذشته کاهش قابل توجه داشته است؛ این در حالی است که با شروع طرح ساخت مسکن ملی ساخت و ساز در شهرستان‌ها رونق گرفته و بیشتر شده است!

شهرداری تهران امسال در بودجه خود درآمدهای ناشی از عوارض ساخت و ساز را به طور میانگین ۷۰ درصد افزایش داده است و عوارض ساخت هر متر مربع مسکن حتی تا یک میلیون تومان هم می‌رسد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *