پرداخت وام ۵۰ میلیون تومانی به مسکن محلات حاشیه

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: با همکاری شهرداری‌ها اراضی حاشیه‌نشین‌ها به نام افراد سند می‌خورد.

به گزارش تجارت‌نیوز، علیرضا تابش درباره فعالیت‌های بنیاد مسکن در بخش ساماندهی حاشیه‌نشینی اظهار داشت: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به بحث ساماندهی حاشینه‌نشینی در برخی از شهرها وارد شده و به دنبال کاهش مخاطرات سکونت در این مناطق اقداماتی را انجام داده است.

وی با اشاره به ورود بنیاد به ساماندهی حاشیه‌نشینی در برخی از شهرها گفت: ساماندهی ۱۰ هزار واحد مسکونی در حاشیه زاهدان، ۲ هزار و ۵۰۰ واحد در چابهار و ۲ هزار هم واحد در مشهد را در حال اجرا داریم.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب درباره ارائه تسهیلات به حاشیه‌نشینان ادامه داد: ارایه تسهیلات و وام بلاعوض و همچنین ساخت معابر از جمله اقدامات بنیاد برای احیای محیط زندگی در این مناطق است.

تابش با بیان اینکه ارائه تسهیلات به حاشیه‌نشینان آغاز شده‌ است، اظهار داشت: میزان این تسهیلات ۵۰ میلیون تومان است و مناطق مورد نظر هم از سوی شهرداری‌ها و استانداری‌ها به بنیاد مسکن معرفی و واگذار شده است تا هر چه سریع‌تر نسبت به ساماندهی آن اقدام شود.

وی با تاکید بر اقدام مهم بنیاد برای ساماندهی حاشیه‌نشینی گفت: از دیگر اقدامات ما واگذاری زمین به خود فرد است از این رو در زاهدان ۱۰۰ میلیارد تومان در اختیار شهرداری‌ها قرار داده‌ایم، افرادی که در منطقه حاشیه‌نشین سکونت دارند به شهرداری‌ها معرفی ‌می‌شوند، و اگر زمین شهرداری را تصرف کرده باشند، شهرداری می‌تواند عوارض زمین آن‌ها را از محل همان پولی که در اختیار شهرداری قرار داده‌ایم، بردارند.

رئیس بنیاد مسکن ادامه داد: به این ترتیب، ساکنان در این اراضی بدون اینکه پولی را بدهند، صاحب زمین می‌شوند و این اراضی به نام آنها ثبت می‌شود.

تابش با بیان اینکه تمام معابر در این محلات را بنیاد مسکن اصلاح و احداث می‌کند، افزود: ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای احداث معابر در این محلات اختصاص داده‌ایم.

وی درباره احتمال جابجایی برخی از ساکنان از این محلات گفت: ‌عده‌ای که واحد‌هایشان در مسیر معابر و تعریض قرار گرفته، باید از آن محل منتقل شوند. همچنین در این مناطق آنقدر فشردگی و تراکم بالا است که نمی‌توان با این حجم تراکم نسبت به ساماندهی آن اقدام کرد. بنابراین دراین محلات ذکر شده احتمالا ۲۰ درصد جمعیت باید جابجا شوند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *