بیشترین افزایش کرایه ماشین‌آلات در طرح‌های عمرانی ۱۴.۶ درصد بوده است

مرکز آمار ایران كرايه‌ ماشين‌آلات مورد استفاده در طرح‌های عمرانی – نيمه دوم ١٣٩٧ منتشر کرد که بر اساس آن بیشترین افزایش نرخ کرایه این ماشین‌ها ۱۴.۶ درصد بوده است.
بیشترین افزایش کرایه ماشین‌آلات در طرح‌های عمرانی ۱۴.۶ درصد بوده است

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس،‌ مرکز آمار ایران کرایه‌ ماشین‌آلات مورد استفاده در طرح‌های عمرانی – نیمه دوم ١٣٩٧ منتشر کرد.

بیش‌ترین افزایش در متوسط کرایه‌‌ی ساعتی مربوط به «دامپر٣ تن هیدرولیکی با راننده» و «غلتک استاتیک چرخ آهنی حدود ٦ تا ٨ تن با راننده» با ١٤,٦ درصد نسبت به دوره­ قبل بوده است.

در این آمارگیری، اطلاعات مربوط به کرایه‎ی ساعتی انواع ماشین‌آلات مورد استفاده در طرح‏های عمرانی (٦٠ مورد)، با ارسال پرسشنامه‌ها‌ی مربوط از طریق رایانامه به پیمانکاری‌‏های مجری طرح‏های عمرانی در استان تهران، جمع‌آوری می‌‏شود. این طرح در بهمن ماه سال ١٣٩٧ برای جمع‏ آوری اطلاعات مربوط به نیمه‎ی‌ دوم همان سال اجرا شده است.

در مقایسه‌ تمامی٦٠ قلم مورد آمارگیری این دوره، بیش‌ترین کاهش کرایه‌ی ساعتی مربوط به «جرثقیل خودرو چرخ لاستیکی حدود ١٥ تن با راننده» با ١,٦ درصد و بیش‌ترین افزایش در متوسط کرایه‌‌ی ساعتی مربوط به «دامپر٣ تن هیدرولیکی با راننده» و «غلتک استاتیک چرخ آهنی حدود ٦ تا ٨ تن با راننده» با ١٤.٦ درصد نسبت به دوره­ قبل بوده است.

همچنین، مقایسه‌ی متوسط کرایه‎ی ساعتی در این دوره با دوره‌ی مشابه سال قبل نشان می‌دهد که کمترین افزایش کرایه ساعتی مربوط به «جرثقیل خودرو چرخ زنجیری حدود ٤٠ تن با راننده » با ٠,١ درصد و بیش‌ترین افزایش کرایه‌ ساعتی مربوط به «دامپر٣ تن هیدرولیکی با راننده» با ٣١.٨درصد بوده است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.