رفع مشکلات مسکن در گرو همکاری بانک هاست

رئیس شورای عالی استان‌ها از برگزاری نشست مشترک با وزیر اقتصاد و امور دارایی به منظور حل مشکل عدم همکاری بانک‌ها در پرداخت تسهیلات بخش مسکن خبر داد.

رفع مشکلات مسکن در گرو همکاری بانک هاستبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان ها، پرویز سروری در پاسخ به این سوال که عدم همکاری بانک‌ها به پاشنه آشیل صنعت ساختمان تبدیل شده و سبب تعلل در اجرای طرح نهضت ملی مسکن و نیز احیای بافت‌های فرسوده شده است و برای حل این مشکل چه راهکاری وجود دارد؟ تصریح کرد: اگر دولت بخواهد به وعده‌های خود عمل کند با توجه به این‌که مهمترین وعده دولت ساخت مسکن است، برای تحقق این امر حتما باید تمامی مشکلاتی که با نظام بانکی دارد را مرتفع کند.

وی تاکید کرد: مشکلات نظام بانکی در جلسه اخیر شورای عالی استان‌ها از سوی نمایندگان مختلف مطرح شد، به طوری که بنا بر اذعان نمایندگان شورای عالی استان‌ها در موارد مختلف و به ویژه در حوزه مسکن، مشکلات مربوط به عدم همکاری بانک‌ها وجود دارد.

رئیس شورای عالی استان‌ها خاطرنشان کرد: با توجه به این مسئله حتما به زودی جلسه‌ای با وزیر امور اقتصاد و دارایی برگزار خواهیم کرد و به دنبال آن خواهیم بود که با رفع مشکلات مربوط به اعطای تسهیلات بانکی، تولید مسکن سرعت بگیرد تا انشالله هم شاهد شتاب نوسازی بافت‌های فرسوده شویم و هم دولت به وعده‌های خود در مورد طرح نهضت ملی مسکن عمل کند.