طراحی ۲۳ برنامه‌ برای کاهش وابستگی نفتی بودجه/ ۱۱ برنامه امسال اجرا می‌شود

رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه در حال جایگزین کردن بودجه‌ای هستیم که حداکثر 10 درصد به منابع نفتی وابسته است، گفت:‌ این طرح دارای 23 برنامه‌ در 4 محور است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه امروز از منطقه یک آزادراه تهران- شمال بازدید کرد.

در حاشیه این بازدید وی در جمع خبرنگاران درباره برنامه دولت برای کاهش سهم درآمدهای نفتی در بودجه اظهار داشت: طرحی 23 برنامه‌ای در 4 محور داریم که یک بخش آن از این 4 محور ایجاد درآمدهای پایدار برای دولت است.

وی اظهار داشت: بخش دیگر مربوط به هزینه‌های کاراست در بخش اول ما منابع جدیدی را به جای نفت معرفی می‌کنیم و در بخش دیگر هزینه‌هایی که در حال انجام است و می‌تواند با صرفه‌جویی سبک شود.

نوبخت با بیان اینکه برای ثبات اقتصادی برنامه‌ریزی شده، گفت:‌ برای تقویت نهاده‌ بودجه‌ای و رابطه بین دستگاه‌ها اعم از دولت، مجلس و قوه قضائیه در 4 محور برنامه داریم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه توضیح داد:‌ از این 23 برنامه امسال 11 برنامه پیاده می‌شود و 13 برنامه هم آغاز می‌شود که برای سال 99 است تا وابستگی بودجه به نفت را به حداقل برساند.

نوبخت گفت: برای سال جاری در آن راستا که وضعیت دریافت‌ها و پرداخت‌ها را از نوسانات منابع نفتی رها کنیم، در حال جایگزین کردن بودجه‌ای هستیم که حداکثر 10 درصد به درآمدها و منابع نفتی وابسته است.

وی ادامه داد:‌ روز یکشنبه هم در جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی این بودجه از سوی سازمان برنامه و بودجه ارائه شد و پس از تائید رهبری لازم‌الاجرا خواهد شد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه تاکید کرد:‌مصمم هستیم با منابع موجود مسیر را پیش ببریم، بنابراین اولویت‌بندی کرده‌ایم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *