وزیر راه: پروژه‌‌های مسکن ملی را با پیشرفت 10 درصد تحویل گرفتیم/ 100 هزار واحد‌ شهریور تحویل می‌دهیم‌

وزیر راه و شهرسازی گفت: تا پایان شهریور امسال، 100 هزار واحد مسکونی نهضت ملی مسکن، به بهره‌برداری می‌رسد و فقط منتظر انشعاب آب و برق برای آنها هستیم.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، رستم قاسمی‌ امروز در حاشیه مراسم تقدیر از دست‌اندرکاران انتقال حجاج، در جمع خبرنگاران بیان کرد: ستاد اربعین از چند ماه قبل در وزارت راه و شهرسازی و سازمان هواپیمایی تشکیل شده است.

وی گفت: امسال برای اربعین بلیت چارتری به هیچ وجه نخواهیم داشت و کسانی هم که از قبل اقدام به چارتر کرده‌اند در ایام اربعین پذیرفته نیست و قیمت‌ها هم طبق قیمت‌های جاری کنونی است.

وزیر راه  و شهرسازی همچنین گفت:‌ دلاری شدن نرخ بلیت برای اتباع خارجی ممنوع است، البته در دفاتر فروش بلیت هواپیما که در خارج از کشور است، نرخ دلار آزاد است.

قاسمی در مورد تکمیل و تحویل واحدهای مسکونی نهضت ملی مسکن گفت:‌ تا پایان شهریور امسال 100 هزار واحد مسکونی تحویل مردم خواهد شد که پیشرفت فیزیکی آنها حدود 98 تا 99 درصد است و فعلاً منتظر انشعاب آب و برق برای آنها هستیم و هر ماه تعدادی از مسکن‌های آماده شده آماده بهره‌برداری و تحویل می‌شود.

وی در مورد اینکه آیا مسکن‌های تحویل داده شده در قالب همان پروژه مسکن ملی دولت قبل است؟ گفت:‌ در دولت قبل پیشرفت مسکن ملی 8 تا 10 درصد بود که ما تحویل گرفتیم، اما اکنون در قالب نهضت ملی ملی مسکن بین 98 تا 99 درصد پیشرفت داشته که در شهریور ماه 100 هزار واحد از این مسکن‌ها آماده بهره‌برداری می‌شود.

وزیر راه  و شهرسازی همچنین در مورد وام 700 میلیونی مسکن گفت:‌ هنوز این مقدار وام تصویب نشده است.

قاسمی در مورد منابع صندوق مسکن گفت:‌ 30 هزار میلیارد تومان از منابع بودجه از طریق صندوق توسعه ملی پرداخت خواهد شد همچنین خط اعتباری مسکن مهر ناشی از برگشت اقساط تسهیلات به میزان 50 هزار میلیارد تومان برای تکمیل مسکن در نظر گرفته خواهد شد.