آغاز واگذاری زمین ویلایی نهضت ملی مسکن به متقاضیان

به گزارش منیبان، ابوالفضل مهدیار – با بیان اینکه رویکرد دولت تامین مسکن مورد نیاز اقشار مختلف مردم است، اظهار کرد: بر اساس برنامه ریزی انجام شده در اراضی سندار شده شهر محمد آباد امکان ساخت ۲ هزار و ۴۰۰ واحد ویلایی وجود دارد.

وی تاکید کرد: با توجه به نیاز مردم سیستان، در مجموع در قالب طرح نهضت ملی مسکن ۱۱۰ هکتار زمین در محمد آباد برای ساخت حدود ۶ هزار واحدهای ویلایی در نظر گرفته شده است که تاکنون سند برای ۴۰ هکتار آن اخذ و مابقی نیز در حال انجام است.

معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان با بیان اینکه طرح توسعه افقی شهرها، یکی از مهم‌ترین راه‌حل‌ها برای اجرا و تسریع در روند ساخت پروژه‌های طرح نهضت ملی مسکن است، تصریح کرد: واجدین شرایط این طرح در شمال استان می توانند با مراجعه به سامانه ثمن از مزایای این طرح بهره مند شوند.

مهدیار با تاکید بر این که سیاست اصلی وزارت راه و شهرسازی ساخت واحدهای یک طبقه حیاط دار در شهرهای واجد شرایط است، گفت: کاهش هزینه و مدت زمان ساخت و تطابق خانه‌های ویلایی با فرهنگ ایرانی – اسلامی، از اصولی است که در ساخت واحدهای ویلایی در قالب نهضت ملی مسکن استان در دستور کار قرار دارد.