بنیاد مسکن برای تامین مصالح ساختمانی نهضت ملی مسکن اعلام آمادگی کرد

رئیس بنیاد مسکن انقلاب از اعلام آمادگی برای تامین مصالح ساختمانی پروژه‌های نهضت ملی مسکن خبر داد.

به گزارش شفقنا از تسنیم، اکبر نیکزاد در نشست بررسی روند پیشرفت طرح نهضت ملی مسکن با حضور رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی، اظهار کرد: مقرر است تا بنیاد مسکن سالانه ۲۰۰ هزار واحد مسکونی را در روستاها و شهرهای کوچک نوسازی و مقاوم‌سازی کند که در برنامه امسال حدود ۵۰ درصد معادل ۹۶ هزار واحد در مراحل اجرا قرار دارند.

وی یادآور شد: سال ۸۴ تنها ۷ درصد واحدهای مسکونی روستایی و شهری در شهرهای زیر ۱۰۰ هزارنفر مقاوم بودند که هم اکنون این رقم به ۵۰ درصد رسیده است.

وی افزود: با اجرای طرح بهسازی و نوسازی سالانه ۲۰۰ هزارواحد مسکونی تا ۱۴۱۰ تمامی واحدهای مسکونی در روستاها و شهرهای کوچک مقاوم‌سازی می‌شوند.

رئیس بنیاد مسکن با بیان این‌که افزایش تسهیلات مسکن روستایی به ۲۰۰ میلیون تومان امکانی مناسب برای مشارکت بیشتر مردم در اجرای طرح های مسکنی است، گفت: بر اساس برنامه ۱۷۵۰۰ واحد در خوزستان، بندر امام(ره)، سی‌سخت، کوهرنگ، خراسان‌شمالی و هرمزگان بازسازی می‌شود که تاکنون بازسازی ۸۰۰۰ واحد به انجام رسیده است.

نیکزاد با اعلام این‌که بنیاد مسکن در اجرای نهضت ملی مسکن همکاری تنگاتنگی با وزارت راه و شهرسازی دارد و نماینده وزیر راه و شهرسازی در روستاها و شهرهای کوچک است، اضافه کرد:‌ بنیاد مسکن ۲۸ هزار واحد طرح نهضت ملی مسکن را در شهرهای کوچک در دست اجرا دارد. همچنین ۱۷ هزار مسکن شهری از برنامه‌های بنیاد مسکن در شهرها در حال احداث است که در مجموع ۴۹ هزار واحد مسکونی توسط بنیاد در شهرهای زیر ۱۰۰ هزارنفر جمعیت در دست ساخت است.

وی با اشاره این‌که در صورت ارائه اسامی متقاضیان نهضت ملی مسکن، بلافاصله کار آماده‌سازی و ساخت را آغاز می‌کنیم،‌ تصریح کرد:‌ همکاری مناسبی بین بنیاد و سازمان ملی در خصوص اراضی وجود دارد و برای تامین مصالح اجرای طرح نهضت ملی مسکن، بنیاد مسکن آمادگی کامل دارد.

انتهای پیام