بکار گیری تمام ظرفیت‌ها برای تعیین تکلیف طرح هشت هزار و ۱۰۰ واحدی اراک

به گزارش ایرنا، حمید انعامی روز شنبه در جمع متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن اراک، افزود: بخش قابل توجهی از این طرح به اداره کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان واگذار شده و اقدامات فنی و تحویل کار به پیمانکار معتبر در اسرع وقت انجام می‌شود.

وی تاکید کرد: به متقاضیان قول مساعد داده می‌شود که بازه زمانی تعیین شده برای تهیه نقشه و تفاهم‌نامه بیشتر از یک ماه، طول نکشد اما آغاز به کار پیمانکار جدید شاید ۲ ماه زمان نیاز داشته باشد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی اظهار کرد: تلاش می شود در اسرع وقت نسبت به تجهیز کارگاه اقدام شود و برخی از متقاضیان طرح از کارگاه بازدید کنند.

انعامی تاکید کرد: میزان آورده متقاضیان بر اساس قیمت تمام شده ساخت است و باید اذعان داشت این طرح، نهضت ملی مسکن است و طرح سودآوری نیست چرا که دولت حامی مردم است.

وی ادامه داد: بر اساس طرح آمایش سرزمینی از ۱۵ سال قبل، امکان تامین زمین دولتی در راستای ساخت واحدهای مسکونی داخل محدوده شهر اراک وجود نداشت به همین سبب مقرر شد طرح نهضت ملی مسکن در شهر جدید امیرکبیر و مهاجران اجرایی شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی خاطرنشان کرد: با توجه به حجم متقاضیان شهر اراک، مقرر شد بر اساس تفاهم‌نامه‌ای با اداره کل اوقاف و امور خیریه استان زمین مورد نیاز این طرح از موقوفات تامین شود این مهم انجام شد.

انعامی ساخت مسکن را یکی از وعده های اصلی دولت سیزدهم عنوان کرد و گفت: مسئولان ذیربط استانی در تلاش هستند تا با رفع موانع در اسرع وقت نسبت به ساخت واحدهای مسکونی اقدام کنند و شهروندان نیز در این خصوص نگرانی نداشته باشند.

طرح هشت هزار و ۱۰۰ واحدی نهضت ملی مسکن اراک در اراضی ۷۰ هکتاری اوقافی حدفاصل دانشگاه پیام نور اراک تا حوزه علمیه خاتم‌الانبیاء (ع) با زیربنای یک‌میلیون و ۲۶۷ هزار مترمربع بزرگ‌ترین پروژه مسکن کشور است که عملیات اجرایی آن ۱۲ اسفندماه سال گذشته با حضور وزیر راه و شهرسازی آغاز شد.