خبر خوش استاندار خوزستان برای ساکنان ‌”منبع آب اهواز” / واگذاری مسکن به ‌خانواده‌های منطقه منبع آب

گروه استان‌ها-استاندار خوزستان با اشاره به ساخت بیش از یک هزار واحد “طرح اقدام ملی” در خوزستان گفت: واحدهای طرح اقدام ملی مسکن با اولویت به خانواده های مناطق پرخطر منبع آب اهواز واگذار می‌شود.

 

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهواز، استاندار خوزستان به همراه تعدادی از مسئولان عصر امروز از منطقه محروم منبع آب اهواز بازدید کرد.

غلامرضا شریعتی در این بازدید در جمع خبرنگاران با بیان اینکه منطقه منبع آب اهواز یکی از مناطق پرخطر شهر اهواز از نظر سکونت است، افزود: این منطقه 811 خانواده را در خود جای داده است که از نظر سکونت و ایمنی در سطح نامطلوبی قرار داشته و کاملا خطرناک است.

استاندار خوزستان درباره جابه‌جایی این خانواده‌ها ادامه داد: برای تخلیه این منطقه پرخطر دنبال این هستیم که از طریق “طرح اقدام ملی مسکن” برای این افراد واحد مسکونی احداث کنیم.

وی بیان داشت: برای احداث واحدهای مسکونی ایمن دنبال رایزنی با سرمایه‌گذار هستیم که یک هزار و680 واحد جدید و ایمن در استان احداث کنیم. این واحدها با اولویت در اختیار ساکنان مناطق پرخطر قرار داده می‌شود.

شریعتی بیان داشت: برای احداث این واحدهای اقدام ملی مسکن رایزنی‌های صورت گرفته و 800 واحد پروانه ساخت گرفته است و مابقی نیز امیدواریم تا دوسال اینده احداث شوند.

وی گفت: با وزیر شهرسازی مذاکراتی صورت گرفته تا بتوانیم در این واحدهای در حال احداث ساکنین منطقه منبع آب را مستقر کنیم.