طرح ۸۰ واحدی نهضت مسکن ملی در بابل کلید خورد

قاسم عزیززاده گرجی روز پنجشنبه در مراسم کلنگ زنی طرح ملی مسکن در جمع خبرنگاران بیان داشت: وعده های دولت در خصوص خانه دار کردن مردم و دهک های پایین جامعه با جدیت دنبال می شود.

وی افزود: طرح ۸۰ واحدی نهضت ملی مسکن در زمینی به مساحت سه هزار و ۷۰۰ متر مربع و با زیربنای کلی هشت هزار و ۶۸۰ متر مربع در چهار بلوک و پنج طبقه احداث خواهد شد.

فرماندار بابل با بیان اینکه متراژ هر واحد مسکن ملی در بابل ۶۵ الی ۹۰ متری می باشد؛ اظهار داشت: در این طرح هر واحد از تسهیلات ۵۵۰ میلیون تومانی نهضت ملی مسکن هم بهره مند می شوند.

نماینده عالی دولت در شهرستان اظهار داشت: عملیات اجرایی سه نقطه دیگر در محله کاظم بیگی، جاده گنج افروز و شهرک فرهنگیان بابل به زودی با پیگیری های کارهای اداری آغاز خواهد شد.

فرماندار بابل اضافه کرد: ۱۹ هزار بابلی در طرح نهضت ملی مسکن در سامانه ثبت نام کردند که با پالایش انجام شده پنج هزار نفر واجد شرایط دریافت مسکن ملی شدند.

شهرستان ۵۴۰ هزار نفری بابل دارای ۶ بخش و هفت شهر می باشد.

به گزارش ایرنا، طرح نهضت ملی مسکن را دولت سیزدهم برای خانه دار کردن مردم ارائه کرد. قرار است در چارچوب آن سالانه یک میلیون واحد مسکونی ساخته و تحویل متقاضیان شود. سهم مازندران از این طرح سالانه ۳۸ هزار و در مجموع ۱۵۲ هزار خانه است.
طبق مقررات نهضت ملی مسکن، متقاضیان با داشتن پنج شرط تاهل، سرپرست خانوار بودن و مردان مجرد ۲۳ سال به بالا، حداقل سابقه پنج سال سکونت در شهر مورد تقاضا، نداشتن مالکیت خصوصی و در نهایت عدم استفاده از امکانات دولتی از اول انقلاب در حوزه مسکن، می‌توانستند نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.
بر اساس این قانون، زنان خودسرپرست مشروط به داشتن حداقل ۳۵ سال سن، معلولان جسمی و حرکتی با ۲۰ سال سن می‌توانند در قانون جهش تولید مسکن (نهضت ملی مسکن) مشارکت داشته باشند.
همچنین، قانون برای سرپرستان خانوار، محدودیت سنی نگذاشته است چرا که این افراد سرپرست خانوار تعریف می‌شوند و برای قانونگذار متاهل یا سرپرست خانوار بودن ملاک است. در عین حال، زنان و مردان سرپرست خانوار که به دلیل متارکه به صورت مجردی زندگی می‌کنند و سرپرست فرزندان خود هستند خانوار تلقی شده و بدون ملاک سن می‌توانستند ثبت‌نام کنند.