قیمت تمام شده مسکن کاهش خواهد یافت

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: با هدف بهره‌مندسازی قشر ضعیف و جوان جامعه از مسکن، درصدد هستیم قیمت تمام شده مسکن را کاهش دهیم.

به گزارش ساختمان آنلاین: محمد صدیف بدری در دیدار با مسئولان استان اردبیل اظهار داشت: با هدف بهره‌مندسازی قشر ضعیف و جوان جامعه از مسکن، درصدد هستیم قیمت تمام شده مسکن را کاهش دهیم تا امکان و شرایط موجود برای بهره‌مندی از مسکن برای همگان محقق شود.

وی بیان کرد: یکی از راهکارهای مهمی که در این زمینه در نظر گرفته شده تأمین زمین رایگان، کاهش قیمت مصالح ساختمانی و همکاری همه‌جانبه بانک‌ها است تا زمینه تحقق این طرح را در برنامه‌ای چهار ساله بگنجانیم و شاهد دستیابی به اهداف مورد نظر در تولید مسکن باشیم.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: در حال حاضر در استان اردبیل عملیات اجرایی ۴۰ هزار واحد آغاز شده که این مسئله امکان اجرا و تحویل واحدها را فراهم کرده و در این زمینه اداره کل راه و شهرسازی استان همکاری‌های خوبی در این راستا دارد.

بدری بیان کرد: ارائه تسهیلات به متقاضیان در مناطق شهری تا سقف ۴۰۰ میلیون تومان و در روستاها تا سقف ۲۵۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده که شرایط لازم برای خانه‌دار شدن افراد نیازمند فراهم شود و در راستای تحقق اهداف مورد نظر در این زمینه همکاری‌های مسئولان و متولیان مربوطه از افراد تحت پوشش امری لازم و ضروری است.

وی تصریح کرد: پشتیبانی‌های لازم برای تأمین منابع مورد نیاز از طریق خیرین و نهادها نیز از موارد حائز اهمیتی است که در این زمینه نیز اقدامات لازم برای بهره‌مندسازی افراد از مسکن انجام یافته و تلاش و جدیت بر این است تا شاهد رشد و توسعه مسکن در کشور و علی‌الخصوص در استان باشیم.