منابع حاصل از فروش املاک مازاد بانک مسکن در نهضت ملی مسکن استفاده می‌شود

به گزارش ایرنا از وزارت راه و شهرسازی، “سید عباس حسینی” در دیدار با “مالک رحمتی” معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی و رییس کل سازمان خصوصی‌سازی افزود: رسالت اصلی بانک مسکن، تحقق اهداف دولت در بخش مسکن است.

مدیرعامل بانک مسکن با اشاره به تعداد محدود املاک مازاد و غیر ضروری بانک مسکن، گفت: در نظر داریم منابع به دست آمده از فروش این املاک را برای پیشبرد طرح های نهضت ملی و تامین مالی این پروژه‌ها استفاده کنیم.

رییس سازمان خصوصی سازی نیز طی سخنانی با اشاره به وظیفه خطیر بانک مسکن در طرح نهضت ملی، گفت: بانک مسکن با اصلی ترین نیاز اقشار مختلف جامعه یعنی مسکن سروکار دارد و به همین دلیل فعالیت‌های این بانک در رفع مشکل مسکن مردم شایسته قدردانی است.

وی با اشاره به آمادگی سازمان خصوصی‌سازی برای همکاری مشترک این سازمان با بانک مسکن درباره تسهیل‌گری فعالیت‌ها، افزود: بر اساس آیین‌نامه مولدسازی، بانک مسکن به عنوان یک بانک دولتی می‌تواند از ظرفیت‌های پیش‌بینی شده از طریق این سازمان به منظور فروش املاک مازاد و غیر ضروری خود استفاده کرده و منابعی ایجاد کند تا بتواند به تعهدات خود در بخش تخصصی مسکن عمل کند.

رحمتی در مورد تاسیس شرکت ساختمان و بانک تهران، افزود: از طریق این شرکت سعی داریم املاک مازاد سازمان‌ها و بانک‌های دولتی در شهر تهران را که قابلیت ساخت و ساز دارند، مولدسازی کرده و واحدهای احداث شده را به فروش برسانیم. در این زمینه بانک مسکن با توجه به ماموریت اصلی که در بخش ساخت وتولید مسکن دارد، می‌تواند در شکل گیری این مجموعه موثر باشد.

وی ادامه‌داد: در نظر داریم از طریق صندوق‌هایی که زیرمجموعه این سازمان هستند، املاک مازاد را در بازار سرمایه عرضه کنیم و به فروش برسانیم.