نیکزاد: وزارت صمت در کنترل قیمت مصالح ساختمانی قصور کرده است

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: متاسفانه علی رغم قول وزیر صمت برای کنترل قیمت مصالح ساختمانی، امروز اکثر پروژه های عمرانی به دنبال بالا رفتن غیر متعارف و چندین برابر قیمت تمام شده مصالح ساختمانی، خوابیده است‌.

به گزارش ایسنا، سید کاظم دلخوش اباتری در تذکری شفاهی در جریان جلسه علنی امروز مجلس و بررسی گزارش کمیسیون اقتصادی در خصوص تخلفات صورت گرفته در انتصاب رئیس سازمان بورس، بیان کرد: حدود ۱۴۰ نفر از نمایندگان درخواست تحقیق و تفحص از سازمان بورس را مطرح کردند اما هیات رئیسه به این درخواست توجهی نداشته است. از سوی دیگر ما دیدیم به بهانه قطع برق واحدهای صنعتی قیمت هر کیسه سیمان از ۳۰ هزار تومان به ۶۰ هزار تومان رسید اما بعد تامین مجددا برق کارخانجات قیمت آن به ۱۰۰ هزار تومان رسیده است.

وی در ادامه اظهار کرد: امروز تمام پروژه های دولتی و خصوصی و حتی ساخت و ساز مردم در هرکجایی متوقف شده است. مردم در روستا یک پاکت سیمان ندارند. چه کسی اجازه داد سیمان را به بورس ببرند؟ بورس محل دلال بازی است. بورس در چند سال اخیر سرمایه مردم را به باد داد و اکنون نیز این بلا را سر سیمان آورده است. هیات رئیسه مجلس باید این موضوع را دنبال کند.

علی نیکزاد که ریاست جلسه علنی مجلس را بر عهده داشت در پاسخ به تذکری وی، بیان کرد: درخواست تحقیق و تفحص شما به دست هیات رییسه نرسیده و درخواست اعمال ماده ۲۳۴ آئین نامه نیز همسو با این موضوع است. اما در بحث قیمت سیمان و آهن ما چندین جلسه با وزیر صمت فعلی و مدیران برگزار کردیم و به ما قول دادند قیمت هر کیلوگرم آهن بیشتر از ۱۰ هزار تومان و هر کیسه سیمان بیشتر از ۲۳ هزار تومان نشود. اما با نهایت تاسف امروز اکثر پروژه های عمرانی به دنبال بالا رفتن غیر متعارف و چندین برابر قیمت تمام شده مصالح ساختمانی، خوابیده است‌. فرمایشات شما کاملا صحیح است و وزارت صمت در این زمینه قصور کرده است.