واگذاری‌های واحدهای نهضت ملی مسکن نشانه تحقق وعده دولت است

به گزارش ایرنا از وزارت راه و شهرسازی، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدرضا میرتاج الدینی در خصوص عملکرد دولت و وزارت راه و شهرسازی در موضوع مسکن و حمل و نقل با اشاره به اینکه این وزارتخانه عریض و طویل دارای مسئولیت‌های متعدد است، اظهار داشت: از زمان حضور آقای بذرپاش در در وزیر راه و شهرسازی شاهد پیشرفت قابل ملاحظه و رو به جلوی طرح کلان دولت در حوزه مسکن هستیم.

نماینده مردم تبریز ادامه داد: احداث ۴ میلیون واحد مسکونی در طی دولت سیزدهم که بخشی از آنها نیز انجام شده است جز با کار جهادی قابل انجام نیست که نیاز است تا در این بخش برای کاهش حاشیه‌نشینی و مهاجرت مردم از روستاها به شهرها در اجرای طرح های مرتبط با ساخت مسکن، تسهیلگری ایجاد شود و کار با اهتمام بیشتری پیش برود.

وی بر کاهش حاشیه نشینی و مقاوم‌سازی واحدهای مسکونی تاکید کرد و توضیح داد: وعده دولت سیزدهم احداث ۴ میلیون واحد مسکونی طی چهار سال است که از نظر عملکرد شاهد هستیم زمین موردنیاز برای اجرای طرح به خوبی تامین شده است. در برخی استان‌ها، نخستین واگذاری‌ها در خصوص نهضت ملی مسکن انجام شده است و این نشانه تحقق تدریجی این وعده است.

این نماینده با اعلام اینکه عملکرد وزارتخانه در حوزه احداث ریل باید تقویت شود، افزود: افتتاح قطار میانه-خاوران در دولت سیزدهم اتفاق مناسبی بود که رقم خورد و امیدواریم با اهتمام بیشتر شاهد تکمیل و افتتاح‌های بیشتری در حوزه ریلی باشیم.

وی عملکرد وزارت راه و شهرسازی را در حوزه جاده ‌سازی و راه های روستایی و فرعی نیز مناسب ارزیابی کرد.