۱۰ هزار منزل روستایی کشور در قالب مجموعه‌سازی احداث می شود

به گزارش خبرنگار ایرنا، مجید جودی شامگاه دوشنبه در نشست مشترک با مدیران بنیاد مسکن استان زنجان با بیان اینکه این امر تاثیر بسزایی در تولید مسکن و درآمد پایدار خواهد داشت افزود: طبق برنامه ریزی سالانه ۵۰ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی احداث خواهد شد.

این مسوول ادامه داد: برای سال جاری در مجموع پیش بینی می شود ۳۵۰ هزار واحد مسکونی روستایی در سطح کشور نوسازی ‌و مقاوم سازی شود.

وی اظهارداشت: با برنامه ریزی ها درصدد هستیم تسهیلات ویژه ای به تکمیل واحدهای نیمه تمام اختصاص دهیم و در راستای طرح نهضت ملی مسکن، سالانه ۲۰۰ هزار واحد مسکن روستایی در کشور احداث می شود.

جودی به وضعیت استان زنجان در تولید مسکن اشاره کرد و افزود: سرانه مقاوم سازی واحدهای مسکونی روستایی ‌استان با ۵۶ درصد، بالاتر از میانگین کشوری است.
وی اظهار داشت: استان زنجان در خصوص انبوه سازی و مجموعه سازی مسکن روستایی جزو استان های برتر کشور و به عنوان الگو شناخته شده است.

معاون بازسازی و ‌مسکن روستایی بنیاد مسکن کشور ادامه داد: استان زنجان با تشکیل ستاد بازسازی در مناطق زلزله زده خوی بسیار باتجربه عمل کرد و نقش مهمی در بازسازی این مناطق داشت که جای تقدیر دارد.

این مسوول خاطرنشان کرد: هدف گذاری بنیاد مسکن مقاوم سازی تمام واحدهای مسکن روستایی تا سال ۱۴۱۰ بود که با توجه به فعالیت های خوب بنیاد مسکن استان پیش بینی می شود این استان زودتر از این هدف گذاری مقاوم سازی این بخش را به اتمام برساند.