۳۵ هزار میلیارد ریال تسهیلات ساخت مسکن در سیستان و بلوچستان پرداخت شد

سیاوش زراعتی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه بانک مسکن پیشرو پرداخت تسهیلات بانکی اجرای طرح نهضت ملی مسکن در سیستان و بلوچستان است، اظهار کرد: ۱۸ هزار و ۷۴۲ واحد مسکونی در دست ساخت طرح نهضت ملی مسکن در این استان برای پرداخت تسهیلات بانکی به بانک مسکن معرفی شدند که تاکنون ۱۰ هزار و ۸۰۰ واحد به مرحله انعقاد رسیده و بقیه نیز با روند مطلوب در حال انجام است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه بهترین روش تامین مالی طرح نهضت ملی مسکن، اعطای تسهیلات بانکی‌ است. بانک مسکن به عنوان بانک پیشرو در استان بر خود وظیفه دانسته تا با پرداخت بیشترین تسهیلات در کمترین زمان به توسعه و پیشرفت این طرح کمک قابل توجهی کند.

مدیر شعب بانک مسکن سیستان و بلوچستان با اشاره به سهم عمده تسهیلات طرح نهضت ملی مسکن در سبد تسهیلات این بانک و ماده یک قانون جهش تولید مسکن ، بیان کرد: در سراسر استان تاکنون بیش از ۱۷۸ تعاونی مسکن، شرکت‌ ساختمانی و گروه‌های چند خانواری در قالب طرح نهضت ملی مسکن به بانک مسکن معرفی شدند که ماحصل آن پیشتازی این استان با پرداخت ۳۵ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال تسهیلات برای اجرای این طرح مهم ملی در کشور است.

وی تاکید کرد: با اقدامات مطلوب صورت گرفته در حال حاضر بانک مسکن سیستان و بلوچستان در رده برتر کشور در پرداخت تسهیلات بانکی طرح نهضت ملی مسکن قرار دارد.

زراعتی خاطر نشان کرد: بر مبنای قانون جهش تولید مسکن، بانک‌ها مکلف شدند تا ۲۰ درصد از تسهیلات خود را به بخش مسکن اختصاص دهند که بانک مسکن استان به عنوان بانک تخصصی این حوزه فراتر از تعهد خود در این زمینه عمل کرده است.