۳۸۰ کیلومتر راه و بزرگراه در سراسر کشور به زودی افتتاح می‌شود

معاون ساخت وتوسعه راه‌ها گفت: به زودی۳۸۰ کیلومتر راه و بزرگراه در سراسر کشور به ویژه درکریدورهای بزرگراهی غرب، شرق و نوار ساحلی جنوب به مناسبت دهه فجر به بهره برداری می‌رسد.

به گزارش بازار به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمدرضا کدخدا زاده معاون ساخت وتوسعه راه های شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور با بیان اینکه به زودی۳۸۰ کیلومتر راه و بزرگراه در سراسر کشور به ویژه درکریدورهای بزرگراهی غرب، شرق و نوار ساحلی جنوب به مناسبت دهه مبارک فجر به بهره برداری می رسد، اظهار کرد: توسعه راه ها و بزرگراه های کشور با هدف ایجاد بستر مناسب، سریع، ارزان و روان حمل و نقل جاده ای از سوی شرکت ساخت وتوسعه در حال انجام است و با احداث مسیرهای جدید و احداث باند دوم در گلوگاه های ترافیکی و مسیرهای ترانزیتی اجرایی می شود.

وی افزود: توسعه کریدورهای ترانزیتی کشور طبق برنامه اولویت بندی شده بخش مهمی از برنامه های این حوزه محسوب می شود و در همین راستا ۴۵ کیلومتر از کریدور بزرگراهی غرب کشور در استان کرمانشاه در دهه مبارک فجر آماده بهره برداری می شود.

کدخدازاده در ادامه از افتتاح ۴۵ کیلومتر از محور کرمانشاه- کامیاران در دهه مبارک فجر خبر داد و گفت:‌ این پروژه بخشی از بزرگراه میاندوآب- کرمانشاه است و تکمیل شدن آن نقش مهمی در کاهش سوانح جاده ای و ساماندهی ترافیک در این محدوده دارد.

معاون ساخت و توسعه راه ها تاکید کرد: این محور موجب سهولت جابه‌جایی بین استان‌های شمال غرب با جنوب غرب خواهد بود و تسهیل در ترانزیت کالا و مسافر از کشورهای ترکیه و عراق به سمت آب‌های آزاد از طریق ایران از دیگر مزایای بهره‌برداری از آن محسوب می‌شود.

وی همچنین از افتتاح ۸۵ کیلومتر از راه های استان سیستان و بلوچستان تا پیش از پایان سالجاری خبر داد و افزود: افتتاح قسمت هایی از محور چابهار- ایرانشهر و خاش- زاهدان به طول ۵۰ کیلومتر و افتتاح بخشی از کریدور بزرگراهی نوار ساحلی جنوب کشور به طول ۳۵ کیلومتر در این استان در راستای رونق مناطق کمتر توسعه یافته به بهره برداری می رسد.

معاون ساخت و توسعه راه ها افتتاح ۱۵ کیلومتر دیگر از کریدور بزرگراهی نوار ساحلی جنوب کشور در استان هرمزگان را نیز بخش دیگری از برنامه های افتتاح در این بخش از کشور اعلام کرد.

به گزارش شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، کدخدازاده افتتاح ۱۱۰ کیلومتر از راه های استان آذربایجان غربی، ۲۳ کیلومتر در استان مرکزی، ۲۲ کیلومتر در استان گلستان، ۲۸ کیلومتر در استان کرمان، ۲۸ کیلومتر در استان یزد و… را تا پیش از پایان سالجاری و به مناسبت دهه مبارکه فجر از اقدامات مهم در سایر استان ها با هدف تکمیل کریدورهای ترانزیتی، تسهیل تردد در مسیرهای منتهی به مرزهای کشور و رفع گلوگاه های ترافیکی در مسیرهای پرتردد محسوب می شود.

شایان ذکر است، به منظور رفاه حال هموطنان و ایمنی بیشتر بخشی از این پروژه ها هم اکنون تکمیل شده است و زیر عبور ترافیک قرار دارد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *