275 مورد تخریب ساخت و ساز غیرمجاز در کرمانشاه/ با قاطعیت با زمین‌خواران برخورد می‌شود

خسرو عیسائیان معاون خدمات شهری شهرداری گفت: شهرداری 275 مورد تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز از اوایل خردادماه تا به امروز در شهر کرمانشاه داشته است.

خسرو عیاسائیان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمانشاه، یکی از عناوین مجرمانه پرتکرار را تغییر کاربری اراضی و ساخت و سازهای غیرمجاز دانست و اظهار داشت: رعایت نکردن اصول فنی و بهداشتی، احداث بنای بدون پروانه، تراکم اضافی، تغییر کاربری املاک، احداث نکردن پارکینگ، استحکام نداشتن بنا و تجاوز به معابر شهری از تخلفاتی است که شهرداری براساس قانون با آن برخورد می‌کند.

وی گفت: عوامل شهرداری قبل از ساخت‌ و سازهای غیرمجاز به محل مراجعه و سعی می‌کنند مانع اجرای ساخت و ساز شوند، بعد از اینکه دور از چشم آن‌ها و شبانه ساخت و سازها صورت می‌گیرد منجر به برخورد و تخریب می‌شود.

معاون خدمات شهری شهرداری کرمانشاه با اشاره به 275 مورد تخریب از اوایل خردادماه تا به امروز در شهر کرمانشاه، گفت: هشت مورد تخریب در منطقه یک، پنج مورد در منطقه 2، 168 مورد در منطقه سه، پنج مورد در منطقه چهار، 12 مورد در منطقه پنج، هشت مورد در منطقه 6، 65 مورد در منطقه هفت و چهار مورد در منطقه هشت توسط اداره کل پیشگیری و رفع تخلفات شهری در سطح شهر تخریب شده است.

وی با یادآوری اتفاق شهرک فدک کرمانشاه مبنی بر تخریب سکونتگاه غیررسمی «آسیه پناهی»، گفت: با توجه به اتفاق شهرک فدک تعداد افراد سودجو و زمین‌خوار که در جنجال و هیاهوی کانال‌های مجازی هم نقش داشتند با سوءاستفاده از موقعیت دست به ساخت و سازهای غیرمجاز زدند.

عیسائیان اضافه کرد: شهرداری با توجه به حمایت‌های اعضای شورای تامین، دادگستری، دادستان و نیروی انتظامی قطعا برخورد قاطعانه با همه افراد زمین‌خوار خواهد داشت هر کس در حال ساخت و ساز غیرمجاز است اجازه ندهد بیشتر از این متضرضر شود، چرا که  ر هیچ جایی از محدوده استحفاظی شهر ملکی امکان ندارد که غیرمجاز ساخته شود و تخریب نشود.