بخشی از واحدهای نهضت ملی مسکن در دهه فجر بهره‌برداری می‌شود

تهران- ایرنا- وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در دهه فجر امسال بخشی از واحدهای تکمیل شده نهضت ملی بهره‌برداری می‌شود، گفت: وزارت راه و شهرسازی در این دوره در تلاش است تا با همکاری بخش‌های مختلف اجرایی و نهادهای انقلابی و حقوقی برای تامین مسکن کارکنان خدوم و مردمی که فاقد مسکن هستند قدم بردارد.

به گزارش ایرنا از وزارت راه و شهرسازی، مهرداد بذرپاش در مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری احداث مسکن برای ۵۵ هزار واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن در تفاهم با قوه قضاییه، ستاد اجرایی فرمان امام (ره)، بانک پارسیان و بانک کارآفرین، افزود: امضای این تفاهم‌نامه در راستای اجرای قانون جهش تولید مسکن به امضا رسید و در تلاش هستیم تا ۵۵ هزار واحد در همکاری با قوه قضاییه و ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و بانک‌های پارسیان و کارآفرین در قالب طرح نهضت ملی مسکن برای متقاضیان فاقد مسکن احداث شود.

وی اضافه کرد: وزارت راه و شهرسازی و دیگر اعضای دولت، وظیفه تسهیلگری و کمک به آسان‌سازی مسکن دار شدن اقشار مختلف جامعه را که فاقد مسکن هستند بر عهده دارد و در تحقق این مهم از همه امکانات خود استفاده خواهیم کرد.

بذرپاش تصریح کرد: وزارت راه و شهرسازی در مناطقی که زمین دارد در تامین اراضی و در مناطقی که زمین ندارد از طریق مشارکتی به اجرای طرح نهضت ملی مسکن کمک خواهد کرد.

سایر دستگاه‌ها اراضی مازاد خود را به اجرای طرح نهضت ملی مسکن تخصیص بدهند

وی ادامه داد: از قوه قضاییه و سایر نهادها می‌خواهیم که در اجرای طرح نهضت ملی مسکن، اراضی مازاد خود را به تولید مسکن تخصیص بدهند.

بذرپاش در ادامه با بیان اینکه در دهه فجر بخشی از واحدهای طرح نهضت ملی مسکن که تکمیل شده‌اند بهره‌برداری خواهند شد، بر تقویت مشارکت بانک‌ها در ارائه تسهیلات نهضت ملی مسکن تاکید کرد و افزود: با تمامی بانک‌ها در حال امضای تفاهم‌نامه هستیم و در تلاش هستیم تا مشارکت بانک‌ها را برای تسهیلات دهی به بخش مسکن تقویت کنیم تا هم مردم صاحب‌خانه شوند و هم بانک‌ها بدون ضرر با اطمینان به پرداخت تسهیلات اقدام کنند.

بذرپاش گفت: در تفاهم‌نامه‌هایی که منعقد می‌شود تلاش خواهد شد تا نهادها و دستگاه‌های مختلف اجرایی برای بخشی از آورده متقاضیان یاری رسان باشند.

وی تاکید کرد: تمامی اقداماتی که در اجرای طرح نهضت ملی مسکن انجام خواهد شد با رعایت چهارچوب‌های قانونی است.