بررسی نحوه تأمین منابع مالی مورد نیاز طرح جهش تولید مسکن در مجلس

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس از بررسی جزئیات طرح جهش تولید و تأمین مسکن در جلسه امروز این کمیسیون خبر داد.

 

البرز حسینی سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به جلسه عصر امروز کمیسیون متبوعش اظهار داشت:بررسی طرح جهش تولید و تأمین مسکن در دستورکار جلسه امروز اعضای کمیسیون عمران قرار داشت.

وی افزود:در جلسه امروز با حضور مسئولان بانک‌ها، وزارت راه و شهرسازی و اعضای شورای نگهبان، برخی از مفاد طرح جهش تولید و تأمین مسکن مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه عمده مباحث مطروحه در جلسه امروز موضوع تأمین منابع مالی و تأمین اراضی برای تولید انبوه مسکن بود، ادامه داد:یکی از دغدغه های اعضای شورای نگهبان درباره این طرح این بود که منابع در نظر گرفته شده برای اجرای طرح کافی نیست، به همین دلیل قرار شد که مستندات و برنامه ریزی های صورت گرفته در جلسه بعدی کمیسیون با حضور آن ها بررسی شود.

حسینی اضافه کرد:یکی دیگر از مباحث مطروحه در جلسه امروز موضوع تأمین اراضی برای تولید مسکن بود، اعضای شورای نگهبان اعتقاد داشتند که نمی توان اراضی را به عنوان منابع مالی دولتی به مردم واگذار کرد، در نشست امروز توضیحات لازم در این رابطه ارائه شد.

به گزارش تسنیم،هفته گذشته کلیات طرح جهش تولید و تأمین مسکن در جلسه علنی مجلس مورد بررسی و تصویب قرار گرفت.