بودجه وزارت راه و شهرسازی در سال آینده ۳۱ هزار میلیارد تومان تعیین شد

تهران- ایرنا- بودجه وزارت راه و شهرسازی درسال آینده بیش از ۳۱ هزار میلیارد تومان تعیین شد که بیش از ۱۵ هزار میلیارد آن به شرکت ساخت برای تکمیل طرح‌های ریلی و آزادراهی اختصاص دارد.

به گزارش ایرنا، جمع کل بودجه وزارت راه و شهرسازی برای سال آینده معادل ۳۱ هزار و ۷۰ میلیارد و ۶۹۶ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است که شامل تمام سازمان‌ها تابعه ابن وزارتخانه در بخش راه و مسکن می‌شود.

مطابق جدول ۷ اعتبارات دستگاه‌های اجرایی لایحه بودجه، امسال سازمان هواپیمایی کل کشور ۳۰۴میلیارد تومان بودجه دریافت خواهد کرد.

هم چنین شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران۴۱۱۸ و سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای ۲۵۹۱ میلیارد و ۱۲۲ میلیون تومان دریافت بودجه خواهد داشت.

در بودجه امسال رقم ۱۸۰میلیارد تومان نیر برای شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران که مسئولیت تجهیز ناوبری و زیرساخت فرودگاههای کشور را دارد اختصاص داده شده است.

۱۵ هزار و ۵۶۹ میلیارد و ۲۰۹ میلیون تومان نیز برای شرکت مادرتخصصی ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل که مسئولیت ساخت و تکمیل شبکه آزادراهی و ریلی کشور را دارد اختصاص داده شد.

بودجه شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی نیز ۱۰۰۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شد.

به گزارش ایرنا، آیت‌الله سید ابراهیم رییسی، رییس جمهوری امروز (چهارشنبه، ۲۱ دی‌ماه ۱۴۰۱) لایحه بودجه ۱۴۰۲ کل کشور را به مجلس تقدیم کرد. این لایحه دومین لایحه بودجه‌ای است که دولت سیزدهم تدوین و به مجلس تقدیم کرده است.

بر اساس ماده واحده لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ کل کشور از حیث منابع و مصارف افزون بر ۵۲ میلیون و ۶۱۶ هزار و ۹۶۵ میلیارد ریال است.