فروش ۱۵.۶ میلیون تن سیمان در بورس کالا

عرضه‌های هفته جاری سیمانی‌ها امروز و فردا انجام می‌شود. در روز جاری (یکشنبه ۱۲ تیر)، ۶۶ شرکت سیمانی در مجموع بیش از یک میلیون و ۱۹۸ هزار تن انواع سیمان تیپ ۱ و ۲ را روی تابلو معاملات می‌برند. سیمانی‌ها از ابتدای سال تا هفته منتهی به ۱۰ تیر در مجموع ۱۵ میلیون و ۶۲۲ هزار تن انواع سیمان به ارزش بیش از ۹۵۰۰ میلیارد تومان را در تالار سیمان بورس کالا فروخته‌اند.

به گزارش ارانیکو از کالاخبر ، تالار سیمان در بورس کالا امروز یکشنبه ۱۲ تیر میزبان عرضه یک میلیون و ۱۹۸ هزار و ۳۷۸ تن انواع سیمان از سوی ۶۶ شرکت سیمانی است.

از کل عرضه‌های امروز سیمانی‌ها در بورس کالا، یک میلیون و ۷۸ هزار و ۸۷۸ تن از نوع تیپ ۲، ۷۸ هزار و ۶۰۰ تن از نوع سیمان تیپ ۱-۴۲۵، ۳۷ هزار و ۳۰۰ تن از نوع سیمان تیپ ۱-۳۲۵ و ۳ هزار و ۶۰۰ تن از نوع سیمان تیپ ۱-۵۲۵ خواهد بود.

۶۶ شرکت سیمانی که امروز عرضه دارند، به ترتیب بالاترین حجم عرضه، شامل شرکت‌های سیمان آبیک، مازندران، تهران، سپاهان، فراز فیروزکوه، هگمتان، ساوه، شاهرود، صنایع سیمان سامان غرب، ارومیه، هرمزگان، شرق، صوفیان، بجنورد، ایلام، فیروزکوه، غرب، نیزار قم، ممتازان کرمان، کرمان، کاوان بوکان، صنایع سیمان نهاوند، گروه صنعتی و معدنی سیمان تجارت مهریز، آذر آبادگان خوی، خزر، مجتمع سیمان غرب آسیا، داراب، صنایع سیمان شهرکرد، خوزستان، جوین، فارس نو، شمال، منددشتی، صنایع سیمان گیلان سبز و پیوند گلستان هستند.

همچنین شرکت‌های سیمان قائن، زنجان، خمسه، عمران انارک، توسعه گستر هلال خاورمیانه (سیمان مارگون)، باقران، اردستان، زاوه تربت، دشتستان، آرتا اردبیل، کیاسر، کویر کاشان، ساروج اصفهان، بین‌المللی ساروج بوشهر، کارخانجات سیمان لامرد، دورود، کردستان، زابل، اصفهان، فارس، خاش، لار سبزوار، سپهر قیر و کارزین، خاکستری نی ریز، یاسوج، کارون، استهبان، توسعه ماهان کرمان، قشم، نائین و آباده نیز از دیگر شرکت‌هایی هستند که محصول خود را روی تابلو خواهند برد.

معامله ۱۵.۶ میلیون تنی سیمانی‌ها تا پایان دهه اول تیر ماه

از ابتدای فروردین امسال تا هفته منتهی به دهم تیر ماه، در مجموع نزدیک به ۱۸ میلیون و ۷۱۶ هزار و ۵۷۹ تن سیمان در بورس کالا عرضه شد که با تقاضای نزدیک به ۲۰ میلیون و ۱۵۵ هزار و ۵۷۱ تنی روبه رو و ۱۵ میلیون و ۶۲۲ هزار و ۳۶۴ تن آن به ارزش نزدیک به ۹ هزار و ۵۳۶ میلیارد تومان معامله شد.

معامله سیمانی‌ها در سال ۱۴۰۰

براساس آمار اعلامی بورس کالا، از ابتدای عرضه مستمر سیمان در بورس کالا (از ۹ خرداد سال گذشته) تا پایان سال ۱۴۰۰، در مجموع ۳۴ میلیون و ۸۶۴ هزار تن سیمان به ارزش بیش از ۱۶.۹ هزار میلیارد تومان در بورس کالا مورد معامله قرار گرفت.

معامله ۲۰۷ میلیون گواهی سپرده سیمان تا هفته منتهی به ۱۰ تیر

از ابتدای سال جاری تا هفته منتهی به ۱۰ تیر، در مجموع ۲۰۷ میلیون و ۵۶۵ هزار گواهی سپرده سیمان معادل ۲۰۷ هزار و ۵۶۵ تن سیمان دست به دست شد و ارزش نزدیک به ۱۴۳ میلیارد تومان را رقم زد.

در سال گذشته نیز که شاهد راه اندازی گواهی سپرده سیمان در تاریخ ۹ آبان ۱۴۰۰ بودیم در مجموع ۱۵۵ میلیون و ۷۷۶ هزار ورق بهادار مبتنی بر کالا معادل ۱۵۵ هزار و ۷۷۶ تن سیمان به ارزش ۹۰ میلیارد و ۲۸۷ میلیون تومان مورد دادوستد قرار گرفته بود.