معرفی متقاضیان تبدیل به احسن ملک

واسطه‌های ملکی می‌گویند خریدار آپارتمان‌های بزرگ‌متراژ و عموما سه خوابه، متقاضیان تبدیل به احسن آپارتمان هستند که بودجه خود را بین ۲۰ تا ۳۰ درصد نسبت به ارزش آپارتمان محل سکونت قبلی خود افزایش داده‌اند تا متراژ آپارتمان خود را افزایش دهند.

به گزارش ساخت یاب، متقاضیان تبدیل به احسن آپارتمان را می‌توان به منزله یکی از گروه‌های تقاضای مصرفی حاضر در بازار مسکن معرفی کرد؛ به این معنا که اگر حضور این گروه نبود، عملا عمده تقاضای مسکن موجود در بازار از جنس سرمایه‌ای یا سفته‌بازی بود.

این گروه از متقاضیان مصرفی در اغلب مناطق کشور در جست‌وجوی آپارتمان‌های بزرگتر از ۱۰۰ مترمربع هستند و اغلب قصد تبدیل واحدهای مسکونی خود به آپارتمان‌های بزرگتر را دارند.

برای این منظور عموما بودجه این گروه حدود ۲۰ درصد نسبت به ارزش دارایی ملکی مصرفی قبلی افزایش یافته است. به‌عنوان مثال مالکان آپارتمان‌های ۲ میلیارد تومانی که قصد تبدیل به احسن دارند، عموما ۴۰۰ تا ۵۰۰ میلیون تومان بر رقم حاصل از فروش آپارتمان قبلی خود افزوده‌اند.

داده‌های اولیه از معاملات مسکن نشان می‌دهد میانگین قیمت مسکن در آخرین معاملات انجام شده در تهران اخیرا به مرز ۲۰ میلیون تومانی نزدیک شده و این یعنی افزایش بودجه به این مقدار، معادل حدود ۲۰ مترمربع افزایش متراژ آپارتمان مصرفی است.

البته تبدیل به احسن در بازار مسکن کنونی نیز کار ساده‌ای نیست و برای این منظور مشاوران املاک توصیه می‌کنند معامله فروش ملک قبلی و خرید ملک جدید به‌صورت همزمان انجام شود. هر چند حجم معاملات همچنان از حاکمیت رکود حکایت دارد، اما حضور سفته‌بازان و سرمایه‌گذاران عملا تکانه کوچکی در وضعیت بازار به شمار می‌آید و به همین خاطر انجام همزمان معامله به منظور پیشگیری از هرگونه ضرر و زیان برای متقاضیان تبدیل به احسن ضروری است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.